Logo na okna, drzwi, bramy i rolety: rozwiązania i przykłady wdrożeń.

Klienci coraz częściej zwracają uwagę, czy produkt ma markę, którą mogą skojarzyć z wysoką jakością i estetyką wykonania. Właśnie marka daje poczucie stałości i powtarzalnej jakości. Dobrze dobrane logo na drzwi i okna przyciąga uwagę i sprawia, że produkty zapisują się w pamięci w połączeniu z konkretną marką.

W jaki sposób sprawić, by logotyp był widoczny, ale jednocześnie dobrze współgrał z wyglądem starannie zaprojektowanych elementów produktu?

Metal to elegancja w dyskretnym oznakowaniu okien i drzwi.

Metalowe emblematy chromowane, zachwycają swoją klasyczną elegancją. Zwykle kojarzą się z dbałością o wysoką jakość materiałów i wykonania.

logo na okna i rolety firmy Oknoplast
Metalowe samoprzylepne logo firmy Oknoplast stosowane do znakowania rolet.

W prostocie tkwi siła. Samoprzylepny, chromowany napis złożony z pojedynczych liter w srebrnym kolorze będzie dobrze współgrał z różnorodnymi barwami drewna. Również aluminiowe, malowane profile pasują idealnie do chromowanego metalu. Dzięki folii transportowej łatwo przenieść samoprzylepne logo na produkt.

oznakowanie logo producenta okien

Samoprzylepne oznakowania METALIC CLASSIC zachwycają precyzją odwzorowania detali w bardzo małej skali. Trwałe połączenie metalu i chromu zapewnia wieloletnią ekspozycję marki na sprzedawanych produktach.

znak programu irbs stolarki

Użycie dodatkowego podkładu z tworzywa sztucznego znaczenie zwiększa przyczepność emblematu i sprawdza się na bardziej wymagających powierzchniach. Ułatwia też naklejanie, gdy logo ma wiele małych elementów.

naklejki logo na okna i rolety
Dodatkowy podkład ułatwia aplikację i zwiększa estetykę.

Elegancka, szaro-srebrna tabliczka z logo, wykonana z podkładu PCV i chromowanych liter. Polecamy to rozwiązanie tam, gdzie estetyka stawiana jest na pierwszym miejscu.

Niewielka tabliczka doskonale sprawdza się jako logotyp na okno. Jest zauważalna, ale jednocześnie dyskretna. Dlatego połączenie liter i tabliczki z wyciętym napisem to jeden z najczęstszych wyborów w znakowaniu okien i drzwi.

srebrne logo na okna firmy Framex
emblemat chromowany logo na drzwi

Chromowane, metalowe logo sprawdza się doskonale jako oznakowanie marki na drewniane drzwi, okna, ogrodzenia i bramy. Warto też rozważyć matowy efekt wykończenia powierzchni lub w formie zbliżonej do szczotkowanego aluminium.

prostokątne tabliczki z logo Aludom
metal efekt szczotkowane aluminium z logo

Kształt i wielkość emblematu dopasowujemy indywidualnie do produktu, kształtu logotypu i wytycznych identyfikacji wizualnej marki.

oznakowanie logo na drzwi
srebrny emblemat logo Dako na oknach
Źródło: https://www.instagram.com/eurotax_okna_bramy_rolety/

Obejrzyj prezentację produktową na Ogólnopolskim Forum Stolarki

Nawet jeśli każdy element logo przyklejony jest osobno, naklejanie jest łatwe do opanowania. To możliwe dzięki folii transportowej, którą pokryty jest dostarczony emblemat. Przenosi się jednocześnie całość napisu.

logo chromowane na rolety
oznakowania logo na rolety
logotyp marki komsta jako naklejka

Mała i dyskretna tabliczka z logo: doskonała do umieszczenia na roletach. Srebrno-czarne neutralne barwy pasują do każdego koloru.

srebrna tabliczka z logo na rolecie okna
Źródło: https://www.instagram.com/anwis_rolety_zaluzje_plisy/

Bramy z kolei wymagają oznakowania, które jest szczególnie odporne na działanie czynników zewnętrznych i użycie środków urządzeń myjących. Często ich rozmiar jest dużo większy i proporcjonalny do produktu.

srebrne emblematy z aluminium i nadrukiem

Metalowa tabliczka z tłoczonego aluminium z czarnym napisem to jedna z opcji produkcyjnych, gdy zależy nam na wyjątkowej estetyce i trwałości.

duże logo marki Krispol na bramie
Źródło: https://www.instagram.com/eurotax_okna_bramy_rolety/

W znakowaniu bram sprawdzają się również tradycyjne etykiety wypukłe 3D zalane warstwą poliuretanu.

naklejki logo na bramy Wiśniowski

Gdy chcemy szczególnie zwrócić uwagę klientów na markę można zaprojektować tabliczkę logo tak jak na zdjęciach powyżej. W takiej lub nieco większej formie przykleja się ją na profil bramy.

Zainteresowały Cię takie oznakowania? Na początek wyślij nam swoje logo na e-mail: biuro@polinal.pl

Ekskluzywne oznakowania – logo na drzwi.

Logotyp warto umieścić tak, by był widoczny jedynie w określonych sytuacjach. Na przykład tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte. Dyskretny i niepowtarzalny sposób na to, by zwrócić uwagę klienta na markę. To też pierwszy krok do sukcesu w dalszej sprzedaży z polecenia.

srebrne chromowane logo marki Porta
drzwi oznakowane okrągłym logo
Źródło: https://instagram.com/inter_door

Napis logo o kontrastowej barwie będzie wyraźnie widoczny pomimo swojej lokalizacji. Ukryty w miejscu, w którym nie zaburza wyglądu produktu. Dlatego przypomina o marce przy każdym otwarciu drzwi.

chromowany prostokątny emblemat z logo firmy Jawo
Źródło: https://www.instagram.com/jawo_okna_drzwi/
okrągłe metalowe logo na drzwi
Źródło: https://instagram.com/inter_door

Okrągłe logo na drzwi z wyciętymi literami nie jest dominującym elementem na tle jasnego drewna — subtelnie przyciąga uwagę, podkreślając naturalną barwę drewnianych elementów. Logo można umieścić też w innych miejscach drzwi, w zależności od technologii.

oznakowanie logotypem drzwi szklane
Źródło: https://instagram.com/glasbinsfeld
Logo na metalowych czarnych industrialnych drzwiach
Źródło: https://www.instagram.com/asotiv.furniture/

Drzwi o charakterze industrialnym doskonale pasują stylem do metalowych emblematów logo. To połączenie ma ponadczasowy charakter. Materiały takie jak metal i drewno zawsze będą ze sobą doskonale współgrać stwarzając idealne podłoże dla oznakowań.

Wśród nowości technologicznych są też tabliczki wykonane z tworzywa sztucznego w druku przestrzennym 3D.

czarne tabliczki logo na okna i drzwi

Pozwalają odwzorować kolorowe logo w formie jednolitego doskonale połączonego elementu. Uzupełnione o błonę klejową 3M tworzą łatwy do wdrożenia i szybki system ręcznego znakowania produktów.

Naklejka 3D logo na drzwi, okna i rolety: gdy liczą się aspekty praktyczne.

Choć obecnie wiodącym trendem są logotypy metalowe, naklejki wypukłe 3D nadal znajdują zastosowanie w branży stolarki i przy oznaczaniu rolet i ogrodzeń.

naklejka wypukła 3d na profilu aluminiowym rolety
Źródło: https://www.instagram.com/hanarol.systemy/

Zastosowanie technologii doming (pokrywania naklejek warstwą dwuskładnikowego poliuretanu) nadaje im wyjątkową trwałość.

naklejka wypukła z niebieskim logo Weba

Prosta naklejka z kolorowym logo, wykonana w technologii doming,  pasująca do białych powierzchni okien.

rolety z naklejką 3d z logo anwis
https://www.instagram.com/sdorolety/

Możliwość zastosowania ciekawych folii podłoża, zwiększa atrakcyjność tych klasycznych już naklejek.

naklejka wypukła na metalowym profilu

Podłużna naklejka z wyrazistym napisem: klienci z pewnością dostrzegą markę i zwrócą na nią uwagę.

czarne prostokątne etykiety wypukłe z logo
Źródło: https://bucovers.pl/

Warto też oznaczyć naklejkami 3D ze swoim logo próbki produktów stolarki okiennej i drzwiowej. To umacnia wizerunek marki w punktach sprzedaży.

naklejka 3D firmy produkującej okna

Niewielki logotyp, umieszczony w odpowiednio widocznym miejscu. To rozwiązanie, dzięki któremu naklejka z logo nie zdominuje wyglądu produktu, jednak nadal będzie zauważalna dla klientów. Oto kilka przykładów użycia logotypu:

oznakowanie 3d białych rolet
https://www.instagram.com/sdorolety/

Poliuretanowe naklejki są odporne na działanie środków czyszczących i wody. Dlatego nieduże, wypukłe naklejki świetnie sprawdzają się zarówno na powierzchniach drewnianych, jak i plastikowych, które wymagają częstego mycia.

drewniany uchwyt rolet z naklejką 3d
Źródło: https://www.linkedin.com/company/perfectblindsuk/

Uchwyty rolet dostosowane są często technologicznie pod dodatkowe oznakowanie w postaci naklejek wypukłych.

Naklejka wypukła czarna z logo IMPEROLL
Źródło: https://www.linkedin.com/in/jakub-jarz%C4%85bek-95282410b/
srebrne etykiety wypukłe na okna

Subtelne logo na drzwi, okno lub roletę: dzięki swojej delikatności nie odwraca uwagi od wyglądu drewna. Warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym jest umieszczone. Dzięki temu, nawet tak niewielkie, doskonale zwraca uwagę na markę.

oznakowanie rolet jako etykiety 3d

Bardzo dyskretne oznaczenie marki.

Jaki sposób oznaczania będzie najlepszy? To zależy – od materiału, z którego wykonane są oznaczane produkty, od naszego celu, stylu i oczekiwań klientów. Przemyślane, nienachalne znakowanie pomaga w rozwijaniu rozpoznawalności marki i buduje jej pozycję na rynku. Dlatego chętnie doradzimy w wyborze dobrego oznakowania z logo.