Logo na okna, drzwi, bramy i rolety: rozwiązania i przykłady wdrożeń.

Klienci coraz częściej zwracają uwagę, czy produkt ma markę, którą mogą skojarzyć z wysoką jakością i estetyką wykonania. Właśnie marka daje poczucie stałości i powtarzalnej jakości. Dobrze dobrane logo na drzwi i okna przyciąga uwagę i sprawia, że produkty zapisują się w pamięci w połączeniu z konkretną marką.

W jaki sposób sprawić, by logotyp był widoczny, ale jednocześnie dobrze współgrał z wyglądem starannie zaprojektowanych elementów produktu?

Metal to elegancja w dyskretnym oznakowaniu okien i drzwi.

Metalowe emblematy chromowane, zachwycają swoją klasyczną elegancją. Zwykle kojarzą się z dbałością o wysoką jakość materiałów i wykonania. Poniżej metalowe samoprzylepne logo firmy Oknoplast stosowane do znakowania rolet.

Logo na okna i rolety firmy Oknoplast

W prostocie tkwi siła. Samoprzylepny, chromowany napis złożony z pojedynczych liter w srebrnym kolorze będzie dobrze współgrał z różnorodnymi barwami drewna. Również aluminiowe, malowane profile pasują idealnie do chromowanego metalu. Dzięki folii transportowej łatwo przenieść samoprzylepne logo na produkt.

Oznakowanie logo producenta okien - Samoprzylepne oznakowania METALIC™ CLASSIC

Samoprzylepne oznakowania METALIC CLASSIC zachwycają precyzją odwzorowania detali w bardzo małej skali. Trwałe połączenie metalu i chromu zapewnia wieloletnią ekspozycję marki na sprzedawanych produktach.

Znak programu irbs stolarki  - emblematy chromowane

Obejrzyj prezentację produktową na Ogólnopolskim Forum Stolarki

Zobacz przykłady wdrożeń.

Użycie dodatkowego podkładu z tworzywa sztucznego znaczenie zwiększa przyczepność emblematu i sprawdza się na bardziej wymagających powierzchniach. Ułatwia też naklejanie, gdy logo ma wiele małych elementów. Dodatkowy podkład ułatwia aplikację i zwiększa estetykę.

Szaro-srebrna tabliczka (naklejka) logo na okna i rolety firmy Oknoplast

Elegancka, szaro-srebrna tabliczka z logo, wykonana z podkładu PCV i chromowanych liter. Polecamy to rozwiązanie tam, gdzie estetyka stawiana jest na pierwszym miejscu.

Niewielka tabliczka metalowa doskonale sprawdza się jako logotyp na okno. Jest zauważalna, ale jednocześnie dyskretna. Dlatego połączenie liter i tabliczki z wyciętym napisem to jeden z najczęstszych wyborów w znakowaniu okien i drzwi.

Srebrne logo na okna firmy Framex
Emblemat chromowany logo na drzwi

Chromowane, metalowe logo sprawdza się doskonale jako oznakowanie marki na drewniane drzwi, okna, ogrodzenia i bramy. Warto też rozważyć matowy efekt wykończenia powierzchni lub w formie zbliżonej do szczotkowanego aluminium.

Prostokątne tabliczki z logo Aludom

Kształt i wielkość emblematu dopasowujemy indywidualnie do produktu, kształtu logotypu i wytycznych identyfikacji wizualnej marki.

Oznakowanie logo na drzwi, firma George
Srebrny emblemat logo Dako na oknach
Źródło: https://www.instagram.com/eurotax_okna_bramy_rolety/
Emblematy chromowane logo dla branży stolarki otworowej.

Nawet jeśli każdy element logo przyklejony jest osobno, naklejanie jest łatwe do opanowania. To możliwe dzięki folii transportowej, którą pokryty jest dostarczony emblemat. Przenosi się jednocześnie całość napisu.

logo chromowane na rolety
oznakowania logo na rolety
Logotyp marki komsta jako naklejka

Mała i dyskretna tabliczka z logo: doskonała do umieszczenia na roletach. Srebrno-czarne neutralne barwy pasują do każdego koloru zarówno w wersji matowej jak i z połyskiem.

srebrna tabliczka z logo na rolecie okna
Źródło: https://www.instagram.com/anwis_rolety_zaluzje_plisy/
srebrne logo anwis na rolecie
Źródło: https://www.instagram.com/tylkarolety.pl/
błyszczące logo anwis na roletach materiałowych
Źródło: https://www.instagram.com/tylkarolety.pl/

Metalowa tabliczka z tłoczonego aluminium z czarnym napisem to jedna z opcji produkcyjnych, gdy zależy nam na wyjątkowej estetyce i trwałości.

Zainteresowały Cię takie oznakowania? Na początek wyślij nam swoje logo na e-mail: biuro@polinal.pl

Ekskluzywne oznakowania – logo na drzwi.

Logotyp warto umieścić tak, by był widoczny jedynie w określonych sytuacjach. Na przykład tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte. Dyskretny i niepowtarzalny sposób na to, by zwrócić uwagę klienta na markę. To też pierwszy krok do sukcesu w dalszej sprzedaży z polecenia.

srebrne chromowane logo marki Porta
drzwi oznakowane okrągłym logo
Źródło: https://instagram.com/inter_door/
srebrny chromowany znacznik logo na drewnianych drzwiach
Źródło: https://www.instagram.com/inter_door/

Napis logo o kontrastowej barwie będzie wyraźnie widoczny pomimo swojej lokalizacji. Ukryty w miejscu, w którym nie zaburza wyglądu produktu. Dlatego przypomina o marce przy każdym otwarciu drzwi.

metalowe logo marki kerno na drzwiach
Źródło: https://www.instagram.com/kerno_pracowniastolarska/
chromowany prostokątny emblemat z logo firmy Jawo
Źródło: https://www.instagram.com/jawo_okna_drzwi/

Srebrny chrom szczególnie pięknie komponuje się z czarnymi lub ciemnymi kolorami. Tło wtedy doskonale podkreśla dyskretną widoczność oznakowania logo marki.

srebrne logo na czarnych drzwiach
Źródło: https://www.instagram.com/baranskidrzwi/

Również naturalny kolor drewna to dobre tło do umieszczenia metalowego emblematu składającego się z osobnych elementów samoprzylepnych.

chromowane logo baranski drzwi na drewnianym profilu
Źródło: https://www.instagram.com/baranskidrzwi/
okrągłe metalowe logo na drzwi
Źródło: https://instagram.com/inter_door/

Okrągłe logo na drzwi z wyciętymi literami nie jest dominującym elementem na tle jasnego drewna — subtelnie przyciąga uwagę, podkreślając naturalną barwę drewnianych elementów. Logo można umieścić też w innych miejscach drzwi, w zależności od technologii.

oznakowanie logotypem drzwi szklane
Źródło: https://instagram.com/glasbinsfeld/

Chromowane litery wyglądają wyjątkowo pięknie na ciemnych metalowych lub drewnianych profilach.

logo kerno drzwi loftowe
Źródło: https://www.instagram.com/kerno_pracowniastolarska/
Logo na metalowych czarnych industrialnych drzwiach
Źródło: https://www.instagram.com/asotiv.furniture/

Drzwi o charakterze industrialnym doskonale pasują stylem do metalowych emblematów logo. To połączenie ma ponadczasowy charakter. Materiały takie jak metal i drewno zawsze będą ze sobą doskonale współgrać stwarzając idealne podłoże dla oznakowań. Widać to też szczególnie w przykładach oznakowań logo na meble.

Wśród nowości technologicznych są też tabliczki firmowe wykonane z tworzywa sztucznego w druku przestrzennym 3D.

czarne tabliczki logo na okna i drzwi

Pozwalają odwzorować kolorowe logo w formie jednolitego doskonale połączonego elementu. Uzupełnione o błonę klejową 3M tworzą łatwy do wdrożenia i szybki system ręcznego znakowania produktów.

Równie trwałe rozwiązanie w znakowaniu produktów stolarki otworowej to wykorzystanie tłoczonego i malowanego aluminium. Poniżej przykład takiego oznakowania, które firma Wikęd stosuje na produkowane drzwi zewnętrzne i garażowe.

oznakowania logo marki wikęd na czarnych drzwiach

Oznakowanie bram.

Bramy z kolei wymagają oznakowania, które jest szczególnie odporne na działanie czynników zewnętrznych i użycie środków urządzeń myjących. Często ich rozmiar jest dużo większy i proporcjonalny do produktu.

srebrne emblematy z aluminium i nadrukiem
duże logo marki Krispol na bramie
Źródło: https://www.instagram.com/eurotax_okna_bramy_rolety/

Również bramy ogrodzeniowe warto oznakować logotypem marki. Na aluminiowych malowanych proszkowo powierzchniach sprawdzą się emblematy chromowane.

logo chromowane na antracytowej bramie
Źródło: https://www.linkedin.com/company/zalu-ogrodzenia/

W znakowaniu bram sprawdzone rozwiązanie to również tradycyjne etykiety wypukłe 3D zalane warstwą poliuretanu. Są doskonale odporne na trudne warunki pogodowe i zmywanie.

oznakowanie logo bramy
Źródło: https://www.instagram.com/kubus.150/
wypukłe logo bbs na bramie
Źródło: https://www.instagram.com/kubus.150/
naklejki logo na bramy Wiśniowski
oznakowanie naklejką 3d bramy wjazdowej
Źródło: https://www.linkedin.com/company/eksel.ogrodzenia/

Gdy chcemy szczególnie zwrócić uwagę klientów na markę można zaprojektować trwałą naklejkę logo tak jak na zdjęciach powyżej. W takiej lub nieco większej formie przykleja się ją na profil bramy.

naklejki wypukłe budmat

Również produkowane na zamówienie wyjątkowe profile ogrodzeniowe warto oznakować swoim logo. Takie samoprzylepne emblematy dobrze i trwale łączą się z malowanym podłożem.

kwadratowe naklejki wypukłe doming z napisem daro
Źródło: https://www.facebook.com/darodekoracje/

Naklejka 3D logo na drzwi, okna i rolety: gdy liczą się aspekty praktyczne.

Choć obecnie wiodącym trendem są logotypy metalowe, naklejki wypukłe 3D nadal znajdują zastosowanie w branży stolarki i przy oznaczaniu rolet i ogrodzeń.

Przykładowo, marka Bertrand oznacza w ten sposób swoje ramy okienne. Trójkolorowe logo na srebrnym tle z efektem szczotkowanego aluminium sprawia, że efekt jest spójny i zapewnia marce rozpoznawalność.

srebrna naklejka 3d z napisem Bertrand na brązowej ramie okiennej
Źródło: dział marketingu Bertrand

W oznakowaniu drzwi naklejki poliuretanowe sprawdzają się też bardzo dobrze. Firma SPLENDOOR znakuje w ten sposób swoje produkty. Poniżej przykład arkusza produkcyjnego takich naklejek.

naklejki wypukłe 3d na drzwi marki splendoor

Zastosowanie technologii doming (pokrywania naklejek warstwą dwuskładnikowego poliuretanu) nadaje im wyjątkową trwałość. Również producent okien TRADYCJA sięga po to sprawdzone rozwiązanie.

etykiety poliuretanowe 3d dla marki Tradycja

Producenci systemów osłonowych znakują też w ten sposób profile swoich produktów.

naklejka wypukła 3d na profilu aluminiowym rolety
Źródło: https://www.instagram.com/hanarol.systemy/

Prosta naklejka z kolorowym logo, wykonana w technologii doming pasuje do białych powierzchni okien.

naklejka wypukła z niebieskim logo Weba

Możemy zastosować ciekawą folię podłoża, żeby zwiększyć atrakcyjność tych klasycznych już naklejek.

rolety z naklejką 3d z logo anwis
https://www.instagram.com/sdorolety/
naklejka wypukła na metalowym profilu

Podłużna naklejka z wyrazistym napisem: klienci z pewnością dostrzegą markę i zwrócą na nią uwagę.

czarne prostokątne etykiety wypukłe z logo
Źródło: https://bucovers.pl/

Warto też oznaczyć naklejkami 3D ze swoim logo próbki produktów stolarki okiennej i drzwiowej. To umacnia wizerunek marki w punktach sprzedaży.

naklejka 3D firmy produkującej okna

Niewielki logotyp, umieszczony w odpowiednio widocznym miejscu. To rozwiązanie, dzięki któremu naklejka z logo nie zdominuje wyglądu produktu, jednak nadal będzie zauważalna dla klientów. Oto kilka przykładów użycia logotypu:

oznakowanie 3d białych rolet
https://www.instagram.com/sdorolety/

Naklejki silikonowe są odporne na działanie środków czyszczących i wody. Dlatego nieduże, wypukłe naklejki świetnie sprawdzają się zarówno na powierzchniach drewnianych, jak i plastikowych, które wymagają częstego mycia.

drewniany uchwyt rolet z naklejką 3d
Źródło: https://www.linkedin.com/company/perfectblindsuk/

Uchwyty rolet dostosowane są często technologicznie pod dodatkowe oznakowanie w postaci poliuretanowych naklejek wypukłych.

Naklejka wypukła czarna z logo IMPEROLL
Źródło: https://www.linkedin.com/in/jakub-jarz%C4%85bek-95282410b/
naklejki wypukłe 3d na karnisze i rolety marki dekorama

Firma Dekorama również stosuje regularnie na karnisze i rolety nasze naklejki wypukłe z efektem 3D.

srebrne etykiety wypukłe na okna

Subtelne logo na drzwi, okno lub roletę: dzięki swojej delikatności nie odwraca uwagi od wyglądu drewna. Warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym jest umieszczone. Dzięki temu, nawet tak niewielkie, doskonale zwraca uwagę na markę.

oznakowanie rolet jako etykiety 3d

Oznakowanie produktów wystawowych w salonach sprzedaży.

Równie ważne i pomocne jest znakowanie produktów wystawowych w miejscach, do których przychodzą klienci. Łatwiej wtedy odróżnić klientom rodzaje produktów, których jest zwykle wiele. Pomaga to klientom zobrazować ofertę. Dlatego ułatwia to i skraca sprzedaż. Sprzedawca nie musi wciąż odpowiadać na te same pytania dotyczące wystawionych produktów na ekspozycji.

oznakowanie na oknie logo w miejscu sprzedaży
Źródło: https://www.instagram.com/entere.eu/

Taki rodzaj trwałego znakowania warto wdrożyć na całej sieci sprzedaży. Zwiększy to efektywność prowadzonych działań handlowych i zaoszczędzi czas sprzedawców. Zwiększy też zadowolenie klientów i poprawi doświadczenie zakupowe.

logo na oknie w punkcie sprzedaży
Źródło: https://www.instagram.com/entere.eu/

Czasem dobrym wyborem będą również tradycyjne etykiety na specjalnych foliach samoprzylepnych. Przykładowo połączenie srebrnej folii matowej z czarnym nadrukiem daje wyjątkowo dobry efekt. Logo w takiej opcji prezentuje się bardzo dobrze, a srebrne tło doskonale pasuje do produktu.

Logo z folii samoprzylepnej na rolety sunpro

Sprawdza się również folia srebrna z efektem szczotkowanego aluminium, jak na poniższym przykładzie z naszego arkusza produkcyjnego dla marki Pulvis.

srebrne naklejki z logo marki pulvis

Bardzo dyskretne oznaczenie marki. Jaka powinna być wielkość emblematów?

Ważny jest aspekt wielkości samego emblematu, czy naklejki. Oznakowanie powinno być na tyle dyskretne, żeby nie odciągało uwagi od samego produktu. Klient nie może mieć wrażenia, że jego produkt jest reklamą. To produkt ma błyszczeć. Emblemat – jak delikatna biżuteria – powinien w nienachalny i estetyczny sposób informować skąd pochodzi produkt.

Przykładem dobrze dobranej wielkości logo możemy spotkać na oknach marki URZĘDOWSKI. Dyskretnie, z elegancją i dużą dbałością o powtarzalne umiejscowienie logo zawsze w tym sam miejscu.

wielkość logo na produktach stolarki
Źródło: marketing firmy URZĘDOWSKI

Jaki sposób oznaczania będzie najlepszy?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy. Od materiału, z którego wykonane są oznaczane produkty, od naszego celu marketingowego, stylu marki i oczekiwań klientów. Przemyślane, nienachalne znakowanie na pewno pomaga rozwijać rozpoznawalność marki i buduje jej pozycję na rynku.

Chętnie pomożemy przeanalizować wszystkie kryteria i doradzimy w wyborze dobrego oznakowania z logo dla Twojej marki.