Pomoc

Klienci zadają nam często podobne pytania o nasze produkty.

Sprawdź, czy jest odpowiedź dla Ciebie.

Edukujemy i doradzamy w temacie oznakowań. Chcemy, żebyś miał jak najwięcej informacji potrzebnych do efektywnego wykorzystania naszych produktów w swojej firmie. Dzięki tej wiedzy łatwo też zlecisz nam taką produkcję.

Przygotowanie do produkcji

Z odpowiedzi na poniższe pytania dowiesz się, jak prawidłowo przygotować się do produkcji i sprawnie zlecić nam realizację.

 • Czy mogę liczyć na pomoc w przygotowaniu projektu?

  Jeśli nie masz jeszcze swojego projektu lub nie wiesz jak go przygotować, mamy dla Ciebie dobre informacje. Zawsze pomagamy bezpłatnie w przygotowaniu projektów dla naszych klientów i tych, którzy chcą nimi zostać.

  Wiemy, że takie wsparcie jest ogromnie potrzebne. Zajmujesz się już w swojej firmie taką ilością spraw, że nie oczekujemy, że będziesz się jeszcze znał na projektowaniu i przygotowaniu do druku.

  Konsultacje i dobry kontakt przy tworzeniu projektu pozwolą nam stworzyć produkty na miarę potrzeb Twojej firmy. 

  Jeśli masz podstawowe elementy grafiki firmowej, przygotujemy wstępną propozycję i będziemy ją konsultować, aż uzyskamy efekt, który Cię zadowoli. No i najważniejsze – będzie skuteczny dla wsparcia sprzedaży Twojej firmy. 

  W szczególnych przypadkach skierujemy Cię do niezależnego grafika, który pomoże Ci stworzyć niezbędne podstawy identyfikacji wizualnej.

 • Ile trwa produkcja naklejek 3D?

  1. Najszybsza technika to druk cyfrowy. Tak realizujemy zlecenia nawet w 2 – 3 dni robocze. Ale zwykle produkcja trwa 4 – 5 dni roboczych, z powodu ilości projektów w kolejce.
  2. W sitodruku trwa to nieco dłużej. Zwykle potrzeba około 7 dni roboczych.
  3. Druk offsetowy wymaga więcej czasu na przygotowalnię. Terminy dochodzą do 10 dni roboczych.

  Oczywiście terminy zależą też od nakładu produkcyjnego. Gdy zlecenie dotyczy bardzo dużych ilości, wtedy polecamy dostawę w kilku etapach. Tak, aby jak najszybciej dostarczyć pierwsze naklejki.

 • Jaki jest maksymalny i minimalny wymiar naklejek wypukłych?

  Możemy produkować naklejki wypukłe już od minimalnego wymiaru 3 mm.

  Maksymalny wymiar naklejki trudno określić. Ale realizujemy też etykiety 3D, które wymiarem przekraczają jeden metr. To już dosyć duża realizacja.

  Zakres możliwości w maszynowym zalewaniu poliuretanem jest duży. Dopasujemy się do prawie wszystkich pomysłów naszych klientów.

 • Jak przygotować grafikę do produkcji naklejek 3D?

  Czasem chcesz samemu lub przez własnego grafika przygotować projekt naklejek 3D. Jeśli masz taką możliwość, to poniżej znajdziesz ustawienia, jakie powinny mieć pliki.

  • FORMAT PLIKU: gdy grafika jest wektorowa polecamy format CDR (Corel Draw). Albo PDF, EPS, AI. Mogą być też formaty zdjęciowe takie jak: TIFF, JPG, GIF
  • CZCIONKI: wszystkie zamień „na krzywe”
  • KOLORY: profil kolorów CMYK (gdy druk cyfrowy) lub PANTONE (gdy sitodruk)
  • ROZDZIELCZOŚĆ: min. 300 DPI lub wyższa
  • SKALA PROJEKTU: 1:1 zgodnie z wymiarami nalepki 3D
  • SPADY: po 2 mm z każdej strony (gdy grafika dochodzi do linii cięcia)
  • LINIA CIĘCIA: zaznacz wyraźnym kolorem, ostre krawędzie zaokrąglij min. 1 mm

  Przygotowaną przez Ciebie grafikę dokładnie sprawdzamy. Jeśli nie chcesz się tym zajmować, to przygotujemy dla Ciebie projekt naklejki. Dostarcz tylko e-mailem grafikę i treści.

 • Co muszę podać, aby wycenić produkcję naklejek wypukłych?

  1. Podaj nam przede wszystkim wymiary nalepki i jej kształt.

  2. Ustal nakład.

  Teraz możemy zrobić dla Ciebie wycenę naklejek z żywicą w opcji druku cyfrowego. Chyba, że masz na projekcie kolory Pantone. Wtedy użyjemy sitodruku i potrzebujemy do wyceny ilość kolorów.

  Również rodzaje folii będą zmieniały trochę cenę. Wystarczy jak podasz kolor lub efekt, jaki chcesz uzyskać. I zwykle to wszystko.


Ograniczanie kosztów produkcji

Poczytaj poniżej o sprawach zmniejszania kosztów produkcji. Jest na to kilka sposobów i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami w tym zakresie.

 • Czy w jednym nakładzie naklejek 3D można zrobić różne projekty?

  Jeśli kształt i wymiar tych nalepek jest taki sam, wtedy można te projekty dodawać. Uzyskasz dzięki temu większy nakład produkcyjny. A to oznacza niższe ceny naklejek 3D. Najłatwiej to zrobić w druku cyfrowym pełnokolorowym. Tam nie ma znaczenia czy projekty mają jeden czy więcej kolorów.

  Trudniej będzie w sitodruku. Tam projekty drukujemy w skali Pantone. Wtedy każdy dodatkowy kolor na innych projektach wpływa na koszty przygotowalni. Również, gdy różne wersje naklejki drukowane są na różnych foliach. Na przykład jeden projekt jest na folii białej, a drugi na srebrnej.

  Jeśli nie uda się znaleźć oszczędności na druku, wtedy jest szansa przy zalewaniu. Przy takim samym układzie jednakowych kształtów na arkuszu będą oszczędności. Połączymy to na produkcji w jedną ilość do zalania.

  Zwykle są szanse na to, żeby zrobić produkcję taniej. Często proponujemy naszym klientom zwiększenie ilości. Przy stałym zużyciu naklejek ma to sens. Cena naklejki za sztukę będzie niższa.

 • Jak obniżyć cenę naklejek wypukłych i nie stracić jakości?

  O cenie decyduje wielkość naklejki. Czyli ilość centymetrów kwadratowych, które pokrywamy poliuretanem. Gdy centymetrów jest mniej cena etykiet wypukłych będzie niższa.

  Również kształt naklejki ma duży wpływ na cenę. Przykładowo, jeśli myślisz o naklejce, która mieści się w wymiarach 3 x 5 cm, to przy prostokącie pole powierzchni wyniesie 15 cm2. Ale jeśli wybierzesz elipsę, to wyniesie ono około 11,8 cm2.

  Przy większych ilościach ta różnica jest ważna. Również nakład, który zamawiasz ma duży wpływ na ceny. Jeśli zamówisz więcej, początkowe koszty rozłożą się na większą ilość nalepek. Wtedy cena za sztukę będzie niższa.

  Dla niektórych projektów warto czasem zmienić technikę druku z droższej sitodrukowej, na tańszą cyfrową. Często efekt druku będzie identyczny. Wtedy warto tu poszukać oszczędności. Jak widzisz mamy kilka sposobów, aby przygotować dla Ciebie dobrą ofertę produkcji.

  Chętnie opowiemy Ci co jeszcze możemy zrobić, aby oszczędzać. Co ważne, nie tracąc w żaden sposób na jakości produktów. Mamy na to jeszcze kilka sposobów.

 • Czy cena etykiet 3D zależy od ilości kolorów?

  Najczęściej drukujemy cyfrowo. Tutaj mamy pełną paletę kolorów CMYK. Wtedy niezależnie od ilości kolorów cena będzie jedna.

  Podobnie jest w druku offsetowym. Korzystamy z niego przy większych nakładach. Tu też możesz liczyć na stałe koszty, niezależnie od ilości kolorów. Grafik może wykazać się fantazją. 

  Inaczej jest, gdy projekt musi być drukowany w sitodruku. Kiedy ma to miejsce? Wtedy, gdy chcemy użyć dla ciekawego efektu folii lustrzanych, takich jak srebrna lub złota. Sitodruk stosujemy też wtedy, gdy mamy kolor z palety Pantone. Nie da się go uzyskać w druku cyfrowym. W tym druku koszty zależą od ilości kolorów na projekcie. Każdy dodatkowy kolor podnosi cenę. Wynika to z większych kosztów przygotowalni.

  Nie martw się tym specjalnie. Dopasujemy ofertę cenową naklejek 3D do Twojego budżetu. Dobierzemy ekonomiczną technikę nadruku.


Trwałość produktu

Poniżej dowiesz się, jakiej trwałości spodziewać się po naszych produktach i jak długo będą one służyły Twojej firmie.

 • Czy naklejki 3D nie stracą z czasem swojego wyglądu?

  Nie stracą. Jak uzyskujemy taki efekt?
   
  W produkcji naklejek 3D dobieramy właściwe materiały. Zaczynając od folii, poprzez druk, aż do samego zalania do formy wypukłej. Nie produkujemy etykiet wypukłych najtaniej. Ale tak, żeby długo pracowały dla Twojej firmy.
 • Czy etykiety 3D nadają się do naklejania na samochód?

  Tak. Ponieważ lakier auta jest gładki, naklejki 3D dobrze się sprawdzą. Na pewno nie odpadną.

  Naklejki wypukłe są odporne na wodę i środki chemiczne. Można je myć wiele razy. Są też odporne na promienie słoneczne. Będą na autach wciąż wyglądały jak nowe.

 • Czy naklejki 3D są odporne na wodę i słońce?

  Tak. Naklejone właściwie są całkowicie odporne na wodę. Również promienie słońca nie zmieniają ich wyglądu. Z naszych testów wynika, że naklejki wypukłe nie zmieniają swojego wyglądu nawet przez 10 lat.

 • Jak naklejać etykiety 3D, żeby nie odpadły?

  Przyklejaj je na czyste i odtłuszczone miejsca. Płaskie i gładkie. Jeśli Twój produkt ma nierówną powierzchnię porozmawiaj z naszym doradcą.
   
  Naklejaj je gdy temperatura otoczenia to min. 15 °C.
   
  Po naklejeniu, etykiety wypukłe będą miały pełną przyczepność dopiero po 1 – 2 dniach. Nie oceniaj ich na podstawie chwilowego przyklejenia. Klej nie wiąże tak szybko.
 • Czy naklejki wypukłe są trwałe?

  Trwałość naszych naklejek 3D to co najmniej 10 lat. Przewidujemy nawet więcej. Mamy w firmie naklejki, które są naklejone już ponad 15 lat. Cały czas wyglądają bardzo dobrze.


Właściwości produktu

Nasze oznakowania cechują się kilkoma ważnymi właściwościami. Te cechy zmieniają się często w zależności od warunków zewnętrznych. Warto poznać ten temat, aby poprawnie stosować nasze produkty.

 • Czy jakość druku będzie wystarczająca, aby mała nalepka wypukła była czytelna?

  Niektóre projekty mają po kilka milimetrów wielkości. Czy tak małe etykiety będą czytele? Z naszych doświadczeń wynika, że tak. Druk cyfrowy sprawdza się nawet dla bardzo małej naklejki.

  Możemy realizować reklamowe nalepki wypukłe 3D z logo o bardzo małych rozmiarach. Używamy wtedy czcionek o odpowiedniej czytelności. Również inne techniki, takie jak sitodruk, czy druk offsetowy pomagają osiągać tu dobre wyniki. Dokładność tych technik jest też wysoka.

  Jak uzyskać pewność i gwarancję czytelności? Cyfrowo możemy zrobić próbę wydruku. Realizujemy często próby wydruku. Zwłaszcza wtedy, gdy elementy projektu są małe.

 • Jak temperatura wpływa na nalepki 3D?

  Naklejaj etykiety 3D zawsze w temperaturze min. 15 °C . Wtedy są elastyczne i klej dobrze wiąże z podłożem. Temperatura wpływa mocno na plastyczność nalepek wypukłych.

  Wysoka temperatura nie sprawia problemu. Możesz je stosować na bardzo gorące obudowy pieców grzewczych, czy piekarskich.

  W niskich albo ujemnych temperaturach nalepki tracą swoją plastyczność i łatwość użycia. Zimą naklejki wypukłe są przewożone w niskich temperaturach. Więc wtedy po dostawie pozostaw je na 2 godziny w temperaturze pokojowej. Odzyskają elastyczność i łatwość naklejania. Temperatura w żaden sposób im nie szkodzi. Ale użycie zaraz po dostawie może być utrudnione.

 • Jak długo mogę magazynować naklejki 3D, zanim ich użyję?

  Maksymalnie dwa lata. Jeśli planujesz użyć etykiet w ciągu dwóch lat od zamówienia, to warto zamówić większą ilość. Jeśli trzymasz naklejki wypukłe w temperaturze pokojowej folia utrzyma swoje pełne właściwości. Wydruk też będzie wyglądał tak samo.Skorzystaj z tej możliwości i oszczędzaj.

 • Czy kolor druku zmienia się po zalaniu naklejki do formy wypukłej?

  Zalanie trochę rozjaśnia kolory na projekcie. Nie wpływa na sam wydruk, ale zmienia sposób odbicia światła. Poliuretan tworzy na grafice wypukłą soczewkę. Zmienia to trochę wygląd. To niewielka zmiana, ale może być widoczna. To naturalna cecha tego produktu.

 • Czy kształt naklejek wypukłych 3D może być nietypowy? Czy wpływa to na cenę?

  Możemy produkować etykiety 3D w innych kształtach niż kwadrat, koło, prostokąt, czy elipsa. Ciekawym kształtem naklejek wypukłych 3D dużo łatwiej się wyróżnisz.

  Czy przez to będzie drożej? Niekoniecznie. Zależy jak wygląda projekt.

  Skomplikowany kształt może nieco zwiększyć koszt zalania. Prześlij do nas swój pomysł. Sprawdzimy.