Pomoc

Klienci zadają nam często podobne pytania o nasze produkty.

Sprawdź, czy jest odpowiedź dla Ciebie.

Edukujemy i doradzamy w temacie oznakowań. Chcemy, żebyś miał jak najwięcej informacji potrzebnych do efektywnego wykorzystania naszych produktów w swojej firmie. Dzięki tej wiedzy łatwo też zlecisz nam taką produkcję.

Przygotowanie do produkcji

Z odpowiedzi na poniższe pytania dowiesz się, jak prawidłowo przygotować się do produkcji i sprawnie zlecić nam realizację.

 • Czy mogę liczyć na pomoc w przygotowaniu projektu?

  Jeśli nie masz jeszcze swojego projektu lub nie wiesz jak go przygotować, mamy dla Ciebie dobre informacje. Zawsze pomagamy bezpłatnie w przygotowaniu projektów dla naszych klientów i tych, którzy chcą nimi zostać.

  Wiemy, że takie wsparcie jest ogromnie potrzebne. Zajmujesz się już w swojej firmie taką ilością spraw, że nie oczekujemy, że będziesz się jeszcze znał na projektowaniu i przygotowaniu do druku.

  Konsultacje i dobry kontakt przy tworzeniu projektu pozwolą nam stworzyć produkty na miarę potrzeb Twojej firmy. 

  Jeśli masz podstawowe elementy grafiki firmowej, przygotujemy wstępną propozycję i będziemy ją konsultować, aż uzyskamy efekt, który Cię zadowoli. No i najważniejsze – będzie skuteczny dla wsparcia sprzedaży Twojej firmy. 

  W szczególnych przypadkach skierujemy Cię do niezależnego grafika, który pomoże Ci stworzyć niezbędne podstawy identyfikacji wizualnej.

 • Jakie są średnie terminy produkcji naklejek 3D?

  Staramy się realizować wszystkie zamówienia z możliwie najkrótszym terminem produkcyjnym. Czas wykonania naklejek 3D zależy przede wszystkim od etapu druku. Technika nadruku często decyduje o tym, czy uda się też przyspieszyć produkcję.

  1. Najszybszą i również najbardziej ekonomiczną techniką nadruku jest druk cyfrowy CMYK. W tym druku udaje się przy niewielkim obłożeniu produkcji realizować zlecenia nawet w 2 – 3 dni robocze. Zwykle nasze realizacje trwają około 4 – 5 dni roboczych, ze względu na ilość projektów w kolejce produkcyjnej.
  2. W technice sitodrukowej trwa to nieco dłużej. Zwykle potrzeba około 7 dni roboczych, żeby dobrze wydrukować, wyplotować i zalać naklejki do formy wypukłej.
  3. W druku offsetowym, który też wymaga więcej czasu na przygotowalnię terminy dochodzą do 10 dni roboczych. Ale w tej technice robimy większe nakłady i stąd też wynika termin.

  Oczywiście terminy zależą też od nakładu produkcyjnego. Gdy zlecenie dotyczy bardzo dużych ilości, wtedy polecamy dostawę kilkuetapową. Tak, aby jak najszybciej zaopatrzyć klientów w pierwsze naklejki wypukłe 3D. Jeśli chodzi o terminy, staramy się być bardzo elastyczni i dopasować się (jeśli to tylko możliwe) do Waszych oczekiwań.

 • Jaki jest maksymalny i minimalny wymiar produkcyjny dla naklejek wypukłych 3D?

  Możemy produkować dla Was wysokiej jakości naklejki wypukłe już od minimalnego wymiaru 3 mm. Zdarza się czasem, że ten wymiar stanowi wysokość naklejek stosowanych na bardzo małych przedmiotach.

  Maksymalny wymiar naklejki trudno jednoznacznie określić, ale czasem realizujemy również etykiety 3D, które swoimi wymiarami przekraczają jeden metr. To już dosyć duża realizacja, ale jeśli będzie potrzeba, rozważymy dla Was produkcję również w większych wymiarach.

  Zakres naszych możliwości w maszynowym zalewaniu poliuretanem jest na tyle duży, że możemy dopasować się do prawie wszystkich potrzeb naszych klientów.

 • Jak poprawnie samemu przygotować grafikę do produkcji naklejek wypukłych?

  Aby usprawnić przygotowanie do produkcji i przyspieszyć realizację, polecamy przygotowywać grafikę naklejek wypukłych w określony sposób. Dotyczy to sytuacji, gdy chcesz samemu lub przez własnego grafika przygotować projekt naklejek 3D. Jeśli masz taką możliwość, to poniżej znajdziesz ogólne parametry, jakie powinny mieć pliki produkcyjne.

  • FORMAT PLIKU: gdy grafika jest wektorowa preferujemy CDR (Corel Draw), ewentualnie PDF, EPS, AI, mogą być też formaty zdjęciowe takie jak: TIFF, JPG, GIF
  • CZCIONKI: wszystkie zamienione „na krzywe”
  • KOLORYSTYKA: profil kolorów CMYK (gdy druk cyfrowy) lub PANTONE (gdy sitodruk)
  • ROZDZIELCZOŚĆ: minimum 300 DPI lub wyższa
  • SKALA WYMIARÓW: 1:1 zgodnie z wymiarami nalepki 3D
  • SPADY: po 2 mm z każdej strony (gdy grafika dochodzi do miejsc linii cięcia)
  • LINIA CIĘCIA: zaznacz wyraźnym kolorem, ostre krawędzie wymagają wyokrąglenia o promieniu minimum 1 mm

  Oczywiście zawsze przygotowaną przez Ciebie grafikę dokładnie sprawdzamy pod kątem poprawności do druku nalepek 3D. Jeśli natomiast nie chcesz się tym samemu zajmować, to przygotujemy dla Ciebie wysokiej jakości projekt naklejki z dostarczonej e-mailem grafiki i treści, według Twoich wskazówek.

 • Co muszę podać, aby wycenić produkcję naklejek wypukłych 3D?

  Jak zapewne już wiesz, naklejki 3D to produkt bardzo indywidualny. Nie da się przyjąć dla wszystkich jednego wymiaru, czy kształtu. Ilu klientów, tyle jest różnych pomysłów na naklejki 3D. Również Twój pomysł na nalepki wypukłe będzie dla nas zawsze szczególny i wyjątkowy.

  Co zrobić, aby wycenić etykiety 3D? Posłuchaj teraz kilku prostych wskazówek.

  Podaj nam przede wszystkim wymiary nalepki i jej kształt.

  Kolejna ważna sprawa to planowana ilość naklejek.

  Gdy mamy już te podstawy, możemy zrobić dla Ciebie wycenę naklejek z żywicą w opcji najbardziej popularnego i najbardziej ekonomicznego druku cyfrowego w pełnym kolorze. Jeśli jednak myślisz o tym, żeby projekt nalepek był w nietypowych kolorach Pantone lub bardzo Ci się podoba opcja na folii srebrnej lustrzanej, przekaż nam te dodatkowe informacje. Wtedy projekt będzie drukowany sitodrukiem i potrzebujemy do wyceny ilość kolorów.

  Również inne niż biała rodzaje folii będą zmieniały trochę cenę, więc wystarczy jak dodatkowo podasz kolor lub efekt, jaki chciałbyś uzyskać. I zwykle to wszystko. Jak widzisz, potrzeba naprawdę niewiele, aby wycenić swoje własne i niepowtarzalne naklejki 3D.


Ograniczanie kosztów produkcji

Poczytaj poniżej o sprawach zmniejszania kosztów produkcji. Jest na to kilka sposobów i chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami w tym zakresie.

 • Czy w ramach jednego nakładu produkcyjnego naklejek 3D można zrealizować kilka wersji projektu?

  Czasem potrzeba wyprodukować naklejki 3D, ale w różnych wersjach projektów. Mogą to być różne wersje kolorów lub treści. Czy w tym przypadku możemy te projekty łączyć, aby uzyskać wyższy nakład produkcyjny do wyceny i zmniejszyć koszty?

  Jeśli kształt i wymiar tych nalepek jest taki sam, wtedy można te projekty dodawać i uzyskać dzięki temu większy nakład produkcyjny. A to oznacza duże oszczędności w cenie jednostkowej naklejek 3D. Najłatwiej jest to robić w druku cyfrowym pełnokolorowym, gdzie nie ma znaczenia czy projekty mają jeden czy więcej kolorów.

  Trudniej będzie w sitodruku, gdzie projekty drukowane są ze skali Pantone. Wtedy każdy dodatkowy kolor na innych projektach wpływa bezpośrednio na koszty przygotowalni. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których różne projekty naklejki wykorzystują różne folie podłoża. Na przykład jeden projekt jest na folii białej, a drugi na srebrnej.

  Nawet jeśli nie zawsze uda się znaleźć oszczędności na druku, wtedy zawsze przy takim samym rozkładzie użytków na arkuszu będą oszczędności na zalewaniu, gdyż połączymy to na produkcji w jeden nakład do zalania.

  Tak czy inaczej, często są szanse na to, żeby zrobić produkcję bardziej ekonomiczną. Zawsze doradzamy naszym klientom w tym zakresie, często również proponując zwiększenie ilości. Przy stałym zużyciu naklejek ma to sens, bo sprawiamy, że cena naklejki za sztukę będzie mniejsza.

 • Jak uzyskać niższą cenę za sztukę przy produkcji naklejek wypukłych bez utraty jakości?

  Robimy codziennie dla naszych klientów wiele indywidualnych wycen. Produkcja naklejek 3D ma tyle parametrów, że bardzo trudno byłoby to zautomatyzować bez straty dla naszych odbiorców. Jest tak dlatego, że gdy robimy indywidualną wycenę na druk możemy z klientem wpływać na parametry, które decydują o kosztach.

  Jednym z najważniejszych czynników decydujących o cenie jest wielkość naklejki. A właściwie jej pole powierzchni, czyli ilość centymetrów kwadratowych, które trzeba potem zalać poliuretanem do formy wypukłej. Jeśli zmniejszysz nieco pole powierzchni uzyskasz często dużo korzystniejszą cenę swoich etykiet 3D.

  Również kształt naklejki ma duży wpływ na cenę. Przykładowo, jeśli myślisz o realizacji, która mieści się w wymiarach 3 x 5 cm, to przy prostokącie pole powierzchni wyniesie 15 cm2. Ale jeśli zmieścisz się z projektem w elipsie, to wyniesie ono około 11,8 cm 2.

  Przy większych nakładach ta różnica ma duże znaczenie dla ustalania optymalnych kosztów produktu. Możesz nie wiedzieć, że również nakład, który zamawiasz ma bardzo duży wpływ na ceny. Jeśli zamawiasz więcej, początkowe koszty rozkładają się na większą ilość nalepek i ich cena za sztukę będzie korzystniejsza.

  W przypadku niektórych projektów udaje się też czasem zmienić technikę zadruku z droższej sitodrukowej, na tańszą cyfrową. Jeśli uzyskany w ten sposób efekt druku naklejki będzie dla nas i Ciebie zadowalający, to warto tutaj też poszukać oszczędności. Jak widzisz, mamy kilka sposobów, aby przygotować dla Ciebie ofertę produkcji „szytą na miarę” Twoich potrzeb i budżetu reklamowego.

  Chętnie doradzimy Ci w tym zakresie i podpowiemy, co jeszcze możesz zrobić, aby oszczędzać nie tracąc w żaden sposób na jakości produktów. Mamy na to jeszcze kilka sposobów.

 • Czy ilość kolorów na projekcie wpływa na cenę etykiet 3D?

  Najbardziej popularny jest druk w technice cyfrowej pełnokolorowej. W tej opcji mamy (jak nazwa wskazuje) pełną paletą kolorów CMYK. Wtedy niezależnie od tego, czy projekt ma 1 kolor, czy jest ich wiele, cena pozostanie taka sama.

  Podobnie jest w druku offsetowym, który wykorzystujemy przy większych nakładach produkcyjnych. W obu technikach produkcji naklejek 3D możesz liczyć na stałe koszty, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu. Grafik może wykazać się tutaj fantazją, jeśli będzie połączona z funkcją marketingową nalepki. Inaczej sytuacja wygląda, gdy projekt musi być realizowany w technice sitodrukowej.

  Kiedy ma to miejsce? Wtedy, gdy chcemy użyć dla ciekawego efektu folii lustrzanych, takich jak srebrna lub złota. Sitodruk stosujemy również wtedy, gdy mamy kolor z palety Pantone, którego nie da się uzyskać w druku cyfrowym. W technice sitodrukowej koszty zależą od ilości kolorów na projekcie. Każdy dodatkowy kolor na projekcie podniesie cenę etykiet 3D. Wynika to z większych nakładów na przygotowalnię. Ale nie martw się tym specjalnie. Postaramy się dopasować ofertę cenową na naklejki 3D do Twoich oczekiwań, dobierając odpowiednią technikę nadruku.


Trwałość produktu

Poniżej dowiesz się, jakiej trwałości spodziewać się po naszych produktach i jak długo będą one służyły Twojej firmie.

 • Czy naklejki 3D nie stracą z czasem swojego dobrego wyglądu, takiego jak po produkcji?

  Wiesz już, że nalepki wypukłe to dobra, długoterminowa inwestycja w reklamę firmy. Ale żeby faktycznie osiągnąć efekt długiego czasu reklamy, wygląd naklejek 3D nie może zmieniać się wraz z upływem kolejnych miesięcy i lat.

  Jak uzyskujemy taki efekt niezmiennego wyglądu?

  Najważniejszy jest dobór właściwych materiałów. Zaczynając od folii, poprzez jakość druku, aż do samego zalania do formy wypukłej. Użycie w tych trzech obszarach słabych materiałów przyniosłoby słaby i krótkoterminowy efekt reklamowy.

  Czy wydając pieniądze na produkcję naklejek 3D nie lepiej od razu zainwestować w najlepsze materiały? Oczywiście, że tak.

  Nawet nie ma u nas innej opcji. Polecamy takie podejście wszystkim naszym potencjalnym klientom, bo stali przekonują się o jakości naszych realizacji już od lat. Produkujemy naklejki 3D tylko w sposób, który zapewni ich długoterminową trwałość. Przekracza ona znacznie oczekiwania naszych klientów. Wiąże się to z nieco wyższymi kosztami, ale taka naklejka pracuje wtedy przez wiele lat.

  Nie produkujemy etykiet w sposób najtańszy, ale w sposób, który zapewni Twojej firmie najwięcej korzyści w długim terminie. Użycie markowych folii jak i wykorzystanie trwałych technik nadruku to podstawa najwyższego standardu.

 • Czy etykiety 3D nadają się do trwałego naklejania na samochód?

  Produkty takie jak nalepki 3D wykorzystywane są często w reklamie zewnętrznej, również na samochodach. Jak wygląda sprawa trwałości w takim miejscu? Ponieważ powierzchnia lakieru jest zwykle bardzo gładka, przyczepność naklejek 3D będzie znakomita.

  To głównie od gładkości powierzchni, na którą naklejamy zależy przyczepność. Ważne jest w tym przypadku, czy inne środki chemiczne wykorzystywane często na myjniach samochodowych nie spowodują szkody dla wytrzymałości i estetyki etykiet 3D.

  Z naszych doświadczeń wynika, że mieszanka poliuretanów, którą stosujemy jest w pełni odporna na tego typu działanie. Mamy klientów, którzy jeżdżą ze swoimi nalepkami na samochodach już ładnych kilka lat i sami są zaskoczeni, jak nic w nalepce przez ten czas się nie zmienia. Doświadczenia użytkowników to najlepsze potwierdzenie na przewidywalną trwałość i jakość naszych oznakowań 3D. To estetyczna forma mobilnej, wieloletniej reklamy.

 • Czy naklejki 3D są odporne na działanie pogodowych czynników zewnętrznych?

  Bardzo często się zdarza, że produkty, na których naklejane są etykiety 3D wystawione są na działanie deszczu, śniegu, słońca i wszystkich innych pogodowych czynników. Czy w takim przypadku należy się obawiać o trwałość nalepek 3D?

  Jeśli tylko naklejki zostały umieszczone właściwie, wtedy nie ma żadnego zagrożenia. Nasze produkty są całkowicie wodoodporne. Również duże nasłonecznienie nie powoduje zmian w ich wyglądzie z czasem.

  Niektórzy producenci do dziś stosują jeszcze niewłaściwą pod tym względem żywicę epoksydową. Ma ona tendencję do żółknięcia. Stosowany przez nas bezrtęciowy poliuretan dwuskładnikowy jest w pełni odporny na wszystkie zmienne warunki panujące na zewnątrz.

  Również niska temperatura nie jest w stanie zaszkodzić naszym produktom. Pod warunkiem, że nakleisz je w odpowiedni sposób na odtłuszczoną, czystą powierzchnię. Przyczepność nalepki będzie wtedy bardzo dobra niezależnie od temperatury. Wieloletnia trwałość naszych etykiet jest więc podobna, gdy stosujemy je w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w zmiennych warunkach pogodowych panujących na zewnątrz.

 • Czy przyczepność moich etykiet 3D będzie wystarczająca?

  Produkujemy etykiety 3D z nastawieniem, że będą długowieczne i trwałe. Wiemy, że przyczepność naklejek wypukłych jest dla Ciebie szczególnie ważna. Jak dbamy o to, aby nasze produkty nie odpadały od podłoża? Mamy na to kilka sposobów.

  Przede wszystkim stosujemy sprawdzone przez nas i wybrane markowe folie znanych w naszej branży firm. Dzięki temu nasze nalepki są wystarczająco przyczepne i odporne na czynniki zewnętrzne.

  Kolejna sprawa to też zalecenia, które przekazujemy użytkownikom naszych naklejek 3D. Bardzo wiele w sprawie przyczepności naklejek zależy od tego jak i w jakich miejscach będą naklejane. Przyklejaj je na czyste i odtłuszczone powierzchnie. Najlepiej o możliwie dużej gładkości. Wtedy powierzchnia styku podłoża z nalepką jest optymalna.

  Jeśli masz powierzchnie bardziej chropowate, wtedy doradzimy Ci produkcję na folii o grubszej warstwie klejącej. Również kształt podłoża ma znaczenie. Najlepsza dla naklejek 3D jest sytuacja, kiedy podłoże jest całkowicie proste. Niewielkie zakrzywienia to nie problem, ale duże zaokrąglenia podłoża spowodują, że etykiety będą odklejały się brzegami. W przypadku takich nietypowych zakrzywień najlepiej skonsultować się z nami przed produkcją. Ocenimy podłoże i pomożemy wykonać również testy przyczepności na próbkach, które udostępnimy.

  Jak widzisz, większość podłoży nie stanowi dla naklejek wypukłych problemu, ale warto jeśli skonsultujesz z nami te sprawy, aby uniknąć błędnych realizacji. Musisz też wiedzieć o tym, że po naklejeniu, etykiety wypukłe 3D uzyskują swoją pełną przyczepność dopiero po 1 – 2 dniach, więc nie oceniaj przyczepności na podstawie chwilowego przyklejenia. Klej używany w produkcji nie wiąże tak szybko.

 • Jaka jest trwałość naklejek wypukłych 3D?

  Gdy chcemy określić trwałość naklejek 3D trzeba przede wszystkim sprawdzić jakość materiałów, z których zostały zrobione. Używamy w druku wysokiej jakości komponentów. To konieczne, bo zależy nam, żeby nalepki 3D przez bardzo długi czas działały skutecznie dla Twojej firmy. Produkujemy wyłącznie ze składników, które dokładnie sprawdziliśmy. Dzięki temu nasze żywiczne etykiety wypukłe 3D uznajemy za bardzo trwałe oznakowanie produktu.

  Jaka to mniej więcej trwałość?

  Używając markowej folii, która będzie miała odpowiedni klej, przy wysokojakościowym zadruku, który z biegiem czasu nie wyblaknie i w końcu zalewając odpowiednią mieszanką poliuretanów, trwałość naszych naklejek 3D określamy na minimum 10 lat. Przewidujemy nawet dużo więcej, gdyż mamy w firmie naklejki, które są naklejone już ponad 14 lat i są cały czas w niezmienionej formie.

  Pamiętaj, że trwałość naklejek wypukłych wiąże się ściśle z ich jakością. Jeśli chcesz, żeby inwestycja w taką reklamę procentowała przez wiele lat, skup się tylko na trwałych realizacjach najwyższej jakości. To nie miejsce na oszczędności. Jeśli etykiety służą budowaniu wizerunku marki na produktach, jest to kluczowe dla jej postrzegania. Przecież nikt nie chciałby promować własnej marki naklejkami, które za jakiś czas wyblakną lub pożółkną. Dlatego inwestycja w jakość po prostu długoterminowo bardzo się opłaca.


Właściwości produktu

Nasze oznakowania cechują się kilkoma ważnymi właściwościami. Te cechy zmieniają się często w zależności od warunków zewnętrznych. Warto poznać ten temat, aby poprawnie stosować nasze produkty.

 • Czy jakość druku będzie wystarczająca, aby mała nalepka wypukła była czytelna?

  Zdarza się nam często, że pracujemy nad projektami naklejek 3D, które mają po kilka milimetrów wielkości. Czy druk tak małej etykiety będzie czytelny? Z naszych doświadczeń wynika, że najpopularniejszy druk cyfrowy sprawdza się nawet w przypadku bardzo małej, kilkumilimetrowej naklejki.

  Możemy realizować reklamowe nalepki wypukłe 3D z logo o bardzo małych rozmiarach. Musimy tylko pamiętać, żeby używać czcionek o odpowiedniej wyrazistości na druk w małej skali. Również inne techniki zadruku, takie jak sitodruk, czy druk offsetowy mają na celu osiągać najlepsze wyniki czytelności małych projektów etykiet wypukłych. Dokładność tych technik zadruku jest też na bardzo wysokim poziomie.

  Jak uzyskać pewność i gwarancję czytelności? W najbardziej ekonomicznym druku cyfrowym możemy zrobić próbę wydruku. Realizujemy często próby wydruku. Zwłaszcza wtedy, gdy elementy projektów są wyjątkowo małe i jest podejrzenie, że mogłyby być mało czytelne.

 • Jak temperatura wpływa na nalepki 3D?

  Na pewno interesuje Cię trwałość naszych produktów. Zależy Ci na tym, aby były odporne na różne warunki. Jak to wygląda, jeśli chodzi o temperaturę?

  Naklejanie etykiet 3D wykonuj zawsze w temperaturze minimalnej 15 °C, aby były dostatecznie elastyczne i klej dobrze wiązał z podłożem. Temperatura powietrza wpływa mocno na plastyczność nalepek wypukłych. Wysoka temperatura nie sprawia problemu. Przykładowo możesz nalepki stosować na bardzo gorące często obudowy pieców grzewczych czy piekarniczych. W przypadku niskich albo ujemnych temperatur trzeba uważać, gdyż takie warunki sprawiają, że etykiety tracą swoją plastyczność i łatwość użycia.

  Naklejanie w takich niskich, a czasem ujemnych temperaturach może spowodować problemy z przyczepnością. Jeśli zamówiłeś swoje żywiczne naklejki 3D doming, to pamiętaj, że podczas transportu kurierem są one czasem narażone na niską temperaturę.

  Więc jeśli wtedy otworzysz po dostawie paczkę, to przed użyciem odłóż wypukłe naklejki żywiczne na 2 godziny w temperaturze pokojowej. Odzyskają wtedy swoją elastyczność i łatwość naklejania. Temperatura w żaden sposób im nie szkodzi, ale użycie zaraz po dostawie takich wyziębionych nalepek może się skończyć problemami z przyczepnością. Więc pamiętaj, że jeśli za oknem termometr wskazuje poniżej 15 stopni, pozwól w temperaturze pokojowej wrócić mieszance poliuretanów do elastyczności.

 • Jak długo mogę magazynować naklejki 3D, zanim ich użyję?

  Mamy dla Ciebie sprawdzony sposób na oszczędności. Zwykle namawiamy naszych klientów, żeby zrobili większy, niż planowali nakład produkcyjny nalepek 3D.

  Dlaczego ma to sens? Oczywiście ze względu na koszty produkcji. Po przekroczeniu pewnych progów ilości centymetrów kwadratowych zalewania, produkcja będzie dla Ciebie dużo bardziej ekonomiczna. Cena naklejki 3D za sztukę będzie wtedy korzystniejsza. Chyba zgodzisz się z nami, że to świetny pomysł, jeśli planujesz stałe i regularne zużycie naklejek wypukłych? Przecież warto stosować je cały czas.

  Tylko zastanawiasz się na pewno, czy możesz dłużej magazynować takie zrobione na zapas naklejki wypukłe. Mamy dobrą wiadomość. Jeśli przewidujesz, że zużyjesz zmagazynowany nakład naszych etykiet w ciągu dwóch lat od zamówienia, to nie ma żadnych przeszkód, żeby dzięki temu zaoszczędzić na produkcji. Przy magazynowaniu w warunkach temperatury pokojowej, w tym czasie nasza folia utrzyma swoje pełne właściwości. Nie będzie też żadnych zmian w wyglądzie nalepek 3D. Ich trwałość jest znacznie, znaczne większa.

  Do dwóch lat od dostawy możesz więc śmiało magazynować wyprodukowane u nas naklejki 3D i cieszyć się z niższych kosztów przy zwiększonym nakładzie. Skorzystaj z tej możliwości i oszczędzaj.

 • Czy kolor wydruku zmienia się po zalaniu naklejki do formy wypukłej?

  Produkując naklejki wypukłe 3D, musimy pamiętać o charakterystycznym dla tej technologii wpływie zalania poliuretanem na zmianę koloru. Czy jest to zmiana duża i istotna? Wiele zależy od kolorów samego projektu.

  Można przyjąć, że zalanie powoduje delikatne rozjaśnienie projektu. Zalanie nie wpływa bezpośrednio na wydruk cyfrowy, czy inny, ale wpływa w pewnym stopniu na sposób odbicia światła od wydruku. Wypukły poliuretan tworzy na powierzchni grafiki rodzaj soczewki, która zupełnie inaczej skupia i odbija światło. Zmienia nieco postrzeganie projektu naklejki. Jest to zmiana bardzo niewielka, lecz może być zauważalna.

  Staramy się informować o niej Klientów, gdyż jest dla naklejki 3D zupełnie naturalna i charakterystyczna. To cecha tego produktu. Zwykle oceniamy też projekty pod tym kątem już na etapie przygotowania do produkcji. Często robimy też próby wydruku płaskiego, a potem zalanego, żeby pokazać efekt finalny etykiet 3D.

 • Czy kształt naklejek wypukłych 3D może być niestandardowy? Czy wpływa to na cenę?

  Nasze możliwości produkcyjne w zakresie etykiet 3D sprawiają, że możemy realizować kształty inne niż standardowe, takie jak kwadrat, koło, prostokąt, czy elipsa.

  Jeśli masz ciekawy pomysł na nietypowy kształt naklejki żywicznej, to prawie na pewno będziemy mogli go wyprodukować. Najlepiej wyślij wtedy obrys lub pomysł do nas, do wyceny przedprodukcyjnej naklejek 3D. Warto pomyśleć o realizacji w nietypowym kształcie. Dużo łatwiej wyróżnisz się na tle konkurencji.

  Nietypowy kształt nalepki przyciąga lepiej uwagę klientów i wzbudza ich pozytywne reakcje. Zastanawiasz się na pewno, czy przez to nie będzie przypadkiem drożej? Czy nie wymaga to jakiegoś drogiego wykrojnika? Otóż nie. Pracujemy na maszynach tnących, które mogą wyplotować dowolny kształt nalepek 3D i produkcja o nietypowym kształcie nie wpłynie na cenę.

  Chyba, że kształt etykiet będzie bardzo skomplikowany i mocno utrudni i wydłuży czas zalewania. Wtedy naklejka będzie nieco droższa od standardowej. Skorzystamy wtedy z kalkulacji produkcyjnej na zalewanie na maszynie piszącej. Ale efekt pozytywnie Cię zaskoczy i na pewno będzie wart swej ceny.