Jak powstają naklejki 3D?

Aby zamówione przez Ciebie naklejki 3D były perfekcyjnie przygotowane ważnym etapem są konsultacje, podczas których powstaje projekt. A czy wiesz co dzieje się dalej? Wydrukowane naklejki, po wcześniejszym wybraniu odpowiedniej techniki druku, trafiają na plotery, które odpowiadają za precyzyjne przycięcie kształtu. Kolejnym etapem jest zalanie ich żywicą w technologii doming i zostawienie jej aby mogła ona dojrzeć. Na koniec pozostaje nam już tylko wysyłka Twoich etykiet.

Zachęcamy do przeczytania tekstu na temat powstawania naklejek wypukłych.

1. Projekt

Przygotowanie projektu to ważny etap, w którym potrzebujemy Twoich wytycznych. Zgodnie z tymi ustaleniami wysyłamy wstępny projekt. To czas na konsultacje i dopracowanie wyglądu naklejek 3D. Z naszej strony otrzymasz pełne wsparcie. Opierając się na naszym doświadczeniu doradzimy Ci przy wyborze kolorystyki oraz pomożemy aby wzór był spójny z Twoją marką. Jeżeli nie wiesz jak przygotować projekt z chęcią pomożemy Ci w tym bezpłatnie!

Naklejka wypukła dla producenta drzwi - Erkado

2. Druk.

Drugi etap związany jest z poligrafią. Dobieramy odpowiednią technikę druku do przygotowanego wcześniej projektu, który zostanie wydrukowany na foliach i materiałach samoprzylepnych. Najszybszą i ekonomiczną techniką jest druk cyfrowy CMYK. W technice sitodrukowej trwa to nieco dłużej. Najwięcej czasu potrzeba aby przygotować druk offsetowy. Zwykle korzystamy z druku solwentowego.

Naklejka wypukła  3D dla producenta drzwi - Erkado

3. Plotowanie wydruku.

Aby nadać pojedynczym naklejkom zaprojektowany przez Ciebie kształt, całe arkusze trafiają na plotery tnące. Są to maszyny, dzięki którym możemy w bardzo precyzyjny sposób wyciąć każdy projekt. Na koniec tego etapu usuwany jest jeszcze nadmiar niepotrzebnej folii z arkusza. Warto dodać, że nietypowy kształt nie wpływa na cenę końcową nalepki!

Naklejka wypukła dla promocji projektów energetycznych

4. Zalewanie poliuretanem.

Wycięte arkusze trafiają do maszyny do zalewania folii bezrtęciową żywicą do naklejek wypukłych. Płyn dawkowany jest w odpowiednich ilościach tak aby pokryć całą naklejkę. Kształt uzyskuje się dzięki właściwościom napięcia powierzchniowego żywicy, która nie przepływa poza wycięty kształt etykiet. Wymagana jest do tego duża precyzja maszynowa.

Naklejka wypukła dla producenta drzwi - Erkado. Białe litery na pomarańczowym tle.

5. Dojrzewanie żywic.

W ostatnim etapie produkcyjnym zalane arkusze nalepek trafiają do pomieszczenia, które zapewnia im odpowiednie warunki temperatury i wilgotności. Stosowane przez nas poliuretany utwardzają się z czasem same. Gdy naklejki są już gotowe pozostaje nam już tylko wysłać je do Ciebie. Przy bardzo dużych zleceniach polecamy dostawę kilkuetapową, aby jak najszybciej zaopatrzyć Twoją firmę w pierwsze naklejki wypukłe 3D.

Naklejka wypukła dla producenta drzwi - Erkado, brązowe tło

Przykłady wdrożeń według branż