Naklejki na urządzenia gastronomiczne

Piece, kuchenki, krajalnice, zamrażarki… – wszystkie te urządzenia gastronomiczne wymagają odpowiedniego oznakowania. Po jakie naklejki należy sięgnąć w tym przypadku i co powinno je charakteryzować?

Naklejki i etykiety – źródło informacji o urządzeniu

W gastronomii i produkcji spożywczej konieczne jest codzienne stosowanie wielu rodzajów urządzeń i maszyn, dzięki którym możliwe jest zachowanie ciągłości produkcji. Urządzenia te muszą być prawidłowo oznakowane.

Nie chodzi wyłącznie o naklejki z nazwą producenta, ale również o te informujące o sposobie użytkowania, czy środkach bezpieczeństwa. Niewielkie nalepki to skuteczne źródło informacji na temat danego sprzętu.

W razie ewentualnej awarii pracownik powinien mieć również łatwy dostęp do informacji dot. serwisowania urządzenia. Dobrze więc jeśli w widocznym miejscu na urządzeniu widnieje także naklejka z danymi serwisu i numerem kontaktowym serwisanta. Prawidłowo zaprojektowane i wykonane naklejki pełnią funkcję informacyjną, kontaktową oraz reklamową. Pomagają one również zadbać o bezpieczeństwo użytkowników.

Naklejki na urządzenia gastronomiczne – co powinno je wyróżniać?

Maszyny gastronomiczne każdego dnia mają kontakt z wodą, parą wodną, wysokimi temperaturami i tłuszczem. Ważne więc, aby umieszczane na nich naklejki wyróżniały się odpowiednią trwałością. Powinny być one wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na działanie różnorodnych czynników. W przeciwnym razie szybko ulegną zniszczeniu lub starciu i nie będą pełniły już swojej podstawowej funkcji. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku naklejek ostrzegawczych – np. w przypadku krajalnicy, której nieprawidłowe użytkowanie może skutkować zranieniem.

Naklejki na tego rodzaju urządzeniach muszą być maksymalnie wytrzymałe. Istotne jest zastosowanie nie tylko odpowiedniej folii, ale również mocnego kleju. Samoprzylepne naklejki i etykiety powinny być dobrze widoczne, czytelne i zrozumiałe dla każdej osoby, która korzysta ze sprzętu.

Naklejki na urządzenia gastronomiczne od POLINAL®

W POLINAL® tworzymy na zamówienie naklejki dla firm z różnych branż – również gastronomicznej. Mowa zarówno o nalepkach na opakowania, jak i etykietach na różnego rodzaju urządzenia. W tym przypadku stawiamy zarówno na naklejki klasyczne, jak i świetne zabezpieczone naklejki 3D.

Wykorzystywane przez nas materiały oraz maksymalna precyzja podczas ich produkcji znacząco wpływają na jakość i trwałość nalepek. Są one odporne na działanie wysokich temperatur, kontakt z wodą czy środkami czystości stosowanymi w profesjonalnych kuchniach i lokalach. Dzięki temu naklejki mogą pełnić swoją funkcję przez długie lata – a Ty możesz mieć pewność, że wykonaliśmy je indywidualnie dla Twojej firmy.

Podczas wyceny nie sugerujemy się bowiem żadnym ogólnym cennikiem – bierzemy pod uwagę zastosowanie, aby dobrać odpowiednie materiały. Jeśli potrzebujesz naklejek na produkowane urządzenia gastronomiczne, służymy pomocą!

Sprawdż ofertę produktową skierowaną do branży gastronomicznej.