Naklejki na regały magazynowe – sprawdź, o czym pamiętać!

Czytelne i zrozumiałe oznakowanie przestrzeni to podstawa w każdym dobrze zorganizowanym magazynie. Naklejki na regały magazynowe znacząco ułatwiają codzienną pracę i wpływają tym samym na organizację miejsca pracy. W jakim celu stosuje się tego rodzaju nalepki, do czego one służą i czym powinny się charakteryzować? Sprawdźmy!

naklejki na regałach magazynowych i kartony

Etykiety magazynowe do oznakowania regałów i przestrzeni magazynowej – po co?

Regały oraz inne elementy przestrzeni magazynowej wymagają prawidłowego oznakowania. Dzięki odpowiednim etykietom magazynowym pracownicy zakładu mogą znacząco usprawnić swoją pracę. Ponadto są mniej narażeni na ewentualne wypadki.

Czytelne, zrozumiałe dla pracowników oznakowania w znacznym stopniu wpływa na organizację i efektywność pracy całego magazynu. Na etykietach magazynowych umieszcza się najczęściej kody kreskowe i alfanumeryczne. Naklejki ułatwiają szybkie odszukiwanie konkretnego towaru i umożliwiają łatwe skanowanie kodów kreskowych – nawet z większych odległości.

Często są też w kilku różnych kolorach – w zależności od poziomu regału. Ułatwia to pracownikom magazynu odnaleźć konkretne kategorie produktów.

Naklejki na regały magazynowe – rodzaje

Naklejki na regały magazynowe służą do znakowania miejsc na konkretnych półkach. Najczęściej występują one w wersji samoprzylepnej lub magnetycznej. Drugich firmy używają zazwyczaj w magazynach, gdzie zmiany schematów czy przebudowy są stosunkowo częste.

Jednym z rodzajów naklejek na regały magazynowe są etykiety pojedyncze, których używa się przede wszystkim w celach inwentaryzacyjnych i w przypadku niższych regałów.

Wyróżniamy również etykiety zbiorcze, które – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają na zbiorcze przedstawianie kodów dla wszystkich poziomów półek z pionu. Te w postaci poziomej najczęściej są umieszcza się na najniższej belce regału. Dzięki temu skanowanie kodów jest możliwe bez stawania na podwyższeniu. Po naklejki pionowe Klienci sięgają w sytuacji, gdy naklejenie tych poziomych nie jest możliwe. Wówczas umieszcza się je na nogach regałów.

Naklejki do przestrzeni magazynowej – czym powinny się wyróżniać?

Naklejki na regał magazynowy muszą być przede wszystkim maksymalnie wytrzymałe. Są one narażone na działanie różnych czynników zewnętrznych. Jeśli chcesz, aby w skuteczny sposób określały konkretną lokalizację w magazynie, muszą być trwałe i czytelne. Ważny jest zarówno sam materiał, jak również zastosowany klej czy rodzaj druku. Dobrej jakości naklejki będą wpływać na organizację w miejscu pracy przez długi czas.

W POLINAL® produkujemy naklejki i etykiety magazynowe na zamówienie. Oprócz tych z kodami kreskowymi wykonujemy również nalepki z kodem QR, konkretnym napisem lub grafiką. Dbamy o to, aby nasze samoprzylepne naklejki na regały magazynowe spełniały indywidualne oczekiwania każdego Klienta. W końcu każdy z Was sam wie najlepiej, co może ułatwić pracę w magazynie!

Zwykle do celów ewidencyjnych i magazynowych sprawdzą się doskonale etykiety samoprzylepne drukowane i dostarczane na roli.