Gadżety w branży meblarskiej – jak je wykorzystać do zwiększania sprzedaży?

Gadżety reklamowe pomagają budować wizerunek oraz świadomość marki i znacząco wpływają na jej rozpoznawalność. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy mówimy o branży gastronomicznej, odzieżowej czy wykończeniowej. W jaki sposób można wykorzystać je w branży meblarskiej, aby przyciągały nowych klientów i zachęcały do korzystania z usług konkretnej firmy?

marketing w branży meblarskiej

Gadżety reklamowe – dlaczego są tak ważne niezależnie od branży?

Stosowanie gadżetów promocyjnych, takich jak breloki reklamowe, długopisy, magnesy czy naklejki
z logotypem
, ma ogromne znaczenie w kwestii rozwoju niemal każdej firmy. Niezależnie od branży, pozwalają one przyciągnąć uwagę odbiorcy i zakorzenić się w jego pamięci na dłużej.

Rozdawane kontrahentom podczas spotkań czy w trakcie eventów branżowych gadżety reklamowe sprzyjają także utrzymaniu dobrych kontaktów na linii marka-klient. Umieszczone w paczce z zamówieniem wpływają one z kolei na doświadczenia zakupowe i sprawiają, że kupujący chętniej wracają właśnie do tej, a nie innej firmy.

Gadżety promocyjne w branży meblarskiej – przykłady

Gadżety reklamowe można z powodzeniem stosować w marketingu w branży meblarskiej – podobnie jak w każdej innej dziedzinie. Jakie akcesoria sprawdzą się w tym przypadku najlepiej?

Magnesy z logo

Jednym z najskuteczniejszych – i najbardziej lubianych przez klientów – gadżetów promocyjnych są magnesy z logo oraz nazwą firmy. Przyklejone na lodówce bądź innej metalowej powierzchni skutecznie przykuwają one uwagę, wpływając tym samym na rozpoznawalność firmy.

Jeśli dodatkowo na naklejce magnetycznej widnieje grafika związana z branżą meblarską, np. niewielkie krzesło lub sofa, odbiorcy jeszcze łatwiej kojarzą daną markę z konkretnymi usługami.

Firmowe breloki

Breloki z logotypem to kolejny gadżet reklamowy, który zda egzamin w branży meblarskiej. Klient, który otrzymał upominek podczas składania zamówienia w danej firmie, z chęcią wróci do niej przy okazji kolejnych remontów i przemeblowań. Marka zapisze się bowiem w jego pamięci jako ta, która dba o relacje z klientami i ich wrażenia zakupowe.

Emblematy logo i oznakowania

W branży meblarskiej marka ma szczególne znaczenie. Można ją łatwo pokazać na sprzedawanych produktach umieszczając samoprzylepne logo. Na meble najlepiej sprawdzają się metalowe emblematy chromowane METALIC lub naklejki wypukłe 3D w technologii Doming.

Aby zobaczyć przykłady wdrożeń oznakowań w branży meblarskiej odwiedź stronę: https://polinal.pl/blog/przeglad-rynku-oznakowan-logo-na-meble/ 

Naklejki na narzędzia

Branża meblarska to nie tylko meble, ale i akcesoria do ich składania. Możesz więc wykorzystać wysokiej jakości naklejki do znakowania swoich produktów, np. narzędzi. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, postaw na nalepki z materiałów premium – np. metalowe emblematy lub gumowane naklejki.

Jeżeli zajmujesz się także sprzedażą wysyłkową, możesz umieszczać je w paczkach z zamówieniami – wielu klientów wykorzystuje naklejki z logo np. do ozdobienia laptopa.

Dobrym pomysłem jest również naklejenie ich w przestrzeni publicznej, aby mogły przyciągać jeszcze większą ilość klientów.

W POLINAL wykonujemy na zamówienie rozmaite gadżety reklamowe wykorzystywane w marketingu wielu branż. To zarówno popularne magnesy reklamowe i breloki z logotypem w kilku wersjach, jak i naklejki do znakowania produktów czy chromowane emblematy z nazwą firmy. Wybierz gadżet, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom, i uczyń go skutecznym narzędziem marketingowym w swojej firmie.