Gadżety reklamowe – jak wpłyną na zdobycie klienta?

Na to, czy dany klient zainteresuje się ofertą właśnie naszej firmy, ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest sposób, w jaki zachęcimy go do skorzystania z naszych usług. W przyciąganiu klientów znacząco mogą pomóc nam odpowiednie gadżety reklamowe. Jaki mają one wpływ na zainteresowanie kontrahentów i w jaki sposób najlepiej je wykorzystać?

Jak zdobyć klientów przez gadżety reklamowe.

Jak zdobyć nowych klientów? Inwestując w gadżety reklamowe!

Działania reklamowe wielu polskich firm od lat obejmują rozprowadzanie własnych gadżetów, mających przykuwać uwagę potencjalnych klientów. Gadżety reklamowe budują wizerunek oraz świadomość marki. Zwiększają rozpoznawalność firmy i sprawiają, że jest ona postrzegana jako jeszcze bardziej profesjonalna. Ponadto, mają one wpływ również na zwiększenie zasięgów oraz sprzedaży.

Warto jednak pamiętać, że po zamówieniu konkretnych gadżetów, np. długopisów, breloków reklamowych czy magnesów reklamowych, należy odpowiednio je wykorzystać. Tylko w ten sposób „pracują” na korzyść firmy i reklamują jej usługi lub produkt.

Gadżety reklamowe na spotkaniach i konferencjach

Gadżety reklamowe to doskonałe wsparcie marketingowe na różnego rodzaju konferencjach, spotkaniach i eventach, np. targach, na których pojawia się wiele przedsiębiorców. Stanowią one wówczas bardzo dobre narzędzia promocji, które przykuwają uwagę kolejnych osób biorących udział w wydarzeniu.

W trakcie takich imprez warto wystawić je w widocznych miejscach lub na firmowych stanowiskach, tak, aby były dostępne dla każdego i wymienione za wizytówkę kontaktową. Wtedy możemy łatwo wrócić do osób zainteresowanych naszą ofertą.

Prezent dla klienta i promocja firmy

Bardzo dobrym pomysłem jest podarowanie potencjalnemu klientowi drobnego upominku, w postaci właśnie firmowego gadżetu reklamowego, takiego jak długopis czy brelok. Dobrze, jeśli jest on wówczas dopasowany do rangi oraz charakteru współpracy. To ważny element savoir vivre w biznesie.

Nawet najdrobniejszy gadżet może być owocnym początkiem współpracy. Dodatkowo zwiększy zaufanie klienta do marki. Jeśli podarujesz mu upominek z logo swojej firmy, każdego dnia będzie sobie o niej przypominał. Co więcej, klient posługujący się tego rodzaju gadżetami, będzie jednocześnie reklamował Twoją organizację w kolejnych miejscach.

Gadżety reklamowe w marketingu warto dodawać również do sprzedawanych produktów – w wielu przypadkach skutecznie zachęcają one do kolejnych zakupów!

Które gadżety reklamowe okażą się najlepsze?

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych gadżetów reklamowych jest długopis z logo firmy.

A gdyby tak pójść o krok dalej i zdecydować się na akcesoria o nieco innym przeznaczeniu? Bardzo dobrym pomysłem okażą się breloków 3d do kluczy oraz magnesy reklamowe – opatrzone ciekawym nadrukiem zwrócą na siebie uwagę nie jednego kontrahenta!

Wypukłe naklejki lub tabliczki 3D to kolejne świetne rozwiązanie, które może zostać wykorzystane w wielu miejscach w celu promocji marki – z powodzeniem można połączyć je także z brelokami. Drukarnia naklejek i producent oznakowań POLINAL to dostawca, która swoimi wyrobami pomoże w działaniach marketingowych Twojej firmy.


Jeżeli poszukujesz skutecznych gadżetów wysokiej jakości, które wspomogą reklamę
i marketing w Twoim przedsiębiorstwie, zapraszamy do kontaktu!