Naklejki ploterowe

Jednym z rodzajów naklejek są naklejki ploterowe, wykonywane przy użyciu specjalnego urządzenia na odpowiedniej folii. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość tworzenia nalepek w najróżniejszych kształtach. Im są one ciekawsze, tym większa istnieje szansa na przykucie uwagi klienta! Co wyróżnia naklejki ploterowe i czy można zamówić je w POLINAL®? Sprawdźmy!

wycinanie naklejek ploterowych na arkuszu

Cięcie ploterowe i folia ploterowa – co to takiego?

Ploter tnący to profesjonalny sprzęt elektroniczny sterowany przy użyciu komputera
i wyposażony w elementy mechaniczne. Służy on m.in. do cięcia folii samoprzylepnych oraz odblaskowych czy do produkcji naklejek reklamowych lub umieszczanych na znakach drogowych.

Cięcie ploterowe daje możliwość wydrukowania i wycięcia niemal każdego kształtu naklejek reklamowych. Dzięki temu pozwala ono stworzyć oznakowania, które jeszcze bardziej wyróżniają markę na tle konkurencji i od razy przyciągają uwagę klientów.

Sama folia ploterowa to natomiast folia samoprzylepna, którą barwi się na etapie produkcji. To właśnie ją wykorzystuje się podczas wycinania ploterem różnorodnych elementów. Warto wiedzieć, że folii zwykle się nie zadrukowuje, ale ilość jej kolorów jest bardzo duża.

Naklejki ploterowe – precyzyjne i niepowtarzalne

Przy użyciu ploterów tnących powstają m.in. naklejki ploterowe. To rodzaj nalepek wykonywanych właśnie z barwnej folii ploterowej. Urządzenie umożliwia bardzo precyzyjne wycinanie naklejek w dowolnych kształtach i z różnego rodzaju materiałów.

Na tego typu rozwiązanie decydują się najczęściej marki, którym zależy na ciekawej, unikatowej reklamie bądź oznakowaniu produktu.

Naklejka ploterowa znacząco wpływa na widoczność oraz rozpoznawalność firmy, a ponadto – pomaga realizować stałą kampanię promocyjną. To przystępna cenowo opcja, dzięki której marka widoczna jest w wielu miejscach – a tym samym może przyciągać nowych klientów.

Naklejki na folii ploterowej wyróżnia wysoka odporność na wilgoć, czynniki zewnętrzne i chemiczne oraz brud. Dzięki temu cechują się one dużą trwałością i mogą służyć jako reklama przez długi czas.

Naklejki wycinane ploterowo w ofercie Polinal

W POLINAL® oprócz naklejek wypukłych i epoksydowych tworzymy również na zamówienie te
w wersji ploterowej.

Produkcja naklejek w POLINAL® opiera się na nowoczesnej technologii maszyn drukujących. Doskonała precyzja, różnorodne kształty i wysoka rozdzielczość tworzonych przez nas nalepek to zasługa solwentowych ploterów firmy Roland oraz ploterów tnących marki Summa. Zaawansowana technologia drukowania gwarantuje również powtarzalność barw oraz wysoką wydajność druku.

Jeśli marzysz o stworzeniu trwałych naklejek promocyjnych o nieregularnych, szalonych kształtach, z chęcią je dla Ciebie wykonamy. Wspólnie stworzymy projekt, na jakim Ci zależy, i zadbamy o najdrobniejsze szczegóły – tak, aby naklejki stanowiły skuteczną reklamę Twojej marki. Dzięki nim bez najmniejszego wysiłku dotrzesz do kolejnych klientów i rozwiniesz sprzedaż!