Etykiety i naklejki przemysłowe

Etykiety przemysłowe to podstawowy rodzaj nalepek aplikowanych na wszelkiego rodzaju produktach. Nie tylko umożliwiają one oznaczanie towaru, ale również informują o jego szczegółach i budzą pozytywne skojarzenia z marką.

Czym charakteryzują się takie etykiety, jakie są ich rodzaje i co oferuje producent naklejek POLINAL?

etykiety i naklejki przemysłowe na białych opakowaniach

Naklejki przemysłowe – co je wyróżnia?

Naklejki i etykiety przemysłowe służą przede wszystkim do znakowania produktów. Nie tylko etykietują one towar, ale również stanowią podstawowe źródło informacji na jego temat, np. sposobu użytkowania czy składu. 

Powinny być przede wszystkim proste i czytelne – pozbawione zbędnych ozdobników. W tym przypadku zdecydowanie „mniej znaczy więcej” – nie oznacza to jednak, że estetyka wykonania nie jest istotna

Ważne również, aby etykiety miały wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, substancje chemiczne, oleje i szkodliwe działanie różnych czynników zewnętrznych – np. promieniowania UV. Dlatego są to zwykle bardziej wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki etykiety foliowe.

Jeżeli więc Twoje firmowe produkty przechowywane są w trudnych warunkach zwiększonej wilgotności czy w niższych temperaturach, samoprzylepne etykiety przeznaczone dla firm produkcyjnych z powodzeniem zdadzą egzamin. 

Powyższe cechy i parametry techniczne wytrzymałych etykiet sprawiają, że dzięki jakości i trwałości dają pewność użycia w każdych warunkach. Oznaczenia w formie naklejek i etykiet dla firm stworzone są właśnie z myślą o dopełnieniu produktów. 

Są one również łatwe w aplikacji, z kolei ich usunięcie z opakowania jest zdecydowanie trudniejsze.

Rodzaje naklejek i etykiet przemysłowych

Produkty z takimi etykietami otaczają nas na każdym kroku – to zarówno środki czyszczące i artykuły gospodarstwa domowego, jak również odzież robocza czy sprzęt ogrodniczy. 

Każdy z tych produktów wymaga odpowiedniego znakowania, podobnie jak artykuły spożywcze czy kosmetyczne. Naklejki wykorzystywane w przemyśle różnią się między sobą m.in. wykorzystanym materiałem, wytrzymałością czy kształtem. Materiał musi być dobrze dostosowany do produktu (np. etykiety polietylenowe ultra resistant, etykiety kosmetyczne). Korzystamy z wielu sprawdzonych dostawców materiałów samoprzylepnych, np. Avery, Oracal, JAC.

Zakres zastosowań jest bardzo szeroki. Pełnią różnego rodzaju funkcje. Możemy wyróżnić kilka ich rodzajów, m.in. 

Etykiety i naklejki przemysłowe w ofercie POLINAL

POLINAL to drukarnia i producent etykiet i naklejek przemysłowych z nadrukiem, wyróżniających się wyjątkowo wysoką wytrzymałością. Są one odporne zarówno na zarysowania czy odklejanie, jak również na promieniowanie słoneczne i kontakt z wodą i rozpuszczalnikami. 

Samoprzylepne etykiety drukowane zwykle na rolce mają wiele zastosowań i nadają się do użytku wewnętrznego oraz zewnętrznego w szerokim zakresie temperatur, odporne na warunki trudne. Umożliwiają też skuteczne oznakowanie produktów np. maszyn i urządzeń.

Dbamy o to, aby łączyły one w sobie praktyczność, trwałość, precyzję druku oraz estetykę wykonania. Stosuje się je prawie w każdej branży. Ich przyczepność i mocny klej mają bardzo duże znaczenie. Są niemal na każdym etapie procesu produkcyjnego i są niezbędnym elementem oznaczenia produktu.

Naklejki dla przemysłu nie tylko informują o istotnych cechach czy sposobie użytkowania danego produktu, ale i wpływają na wizerunek marki.

W formularzu na naszej stronie możesz dokonać bezpłatnej szybkiej wyceny etykiet dla swojej firmy, wpisując podstawowe dane dot. zamówienia – np. ilość, ich rozmiar, rodzaj materiału czy kształt. Dostosujemy ofertę dokładnie do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, jakie artykuły produkuje Twoja firma, odpowiednie oznakowanie w postaci wytrzymałych naklejek to podstawa.

Produkujemy etykiety z zadrukiem i oznakowania samoprzylepne. Dostarczamy je prosto do Twojego biura lub na produkcję, jeśli potrzebujesz ich w trakcie procesu produkcyjnego. Skontaktuj się z naszym doradcą ds. etykiet samoprzylepnych – dostosuje ofertę do potrzeb firmy.