Naklejki na folii transparentnej.

Naklejki możemy wydrukować również na folii transparentnej z efektem widocznego podłoża po naklejeniu. Dzięki temu łatwiej jest dopasować oznakowanie do koloru produktu.

W przypadku naklejek wypukłych poliuretan, który pokrywa naklejkę 3D ma tę właściwość, że też jest przezroczysty. Jeśli dodamy do tego również transparentną folię podłoża, to wtedy nadrukowana grafika może mieć różne tło. W zależności od tego na jaki kolor ją nakleimy, takie będzie tło dla grafiki.

Zobacz jaki efekt uzyskasz zamawiając naklejki wypukłe 3D na folii przezroczystej. Poniżej przykład takiej produkcji.

naklejki wypukłe na folii transparentnej

Kiedy najlepiej wykorzystać efekt zmiany koloru naklejek wypukłych w zależności od miejsca aplikacji?

Jest to przydatne wtedy, kiedy mamy w ofercie produkty bardzo różne kolorystycznie, a nie chcemy dopasowywać kolorem wielu wersji projektów naklejki. Często bardzo trudno dobrać dobrze kolor druku do koloru miejsca naklejania. Wtedy szybciej i dokładniej będzie użyć w produkcji takiej specjalnej przezroczystej folii, która nie ma żadnego koloru.

Naklejki na folii transparentnej to dobry sposób, żeby uzyskać bardzo spójny z produktem efekt koloru podłoża.

Uważaj na klej folii naklejek przezroczystych.

Warto jednak zwrócić uwagę na klej. Nie każda folia bezbarwna ma specjalny klej, który stanie się niewidoczny po naklejeniu. To szczególnie ważne, żeby widoczny klej nie popsuł efektu końcowego.

Trzeba na to zwrócić uwagę zwłaszcza wtedy, gdy przewidujemy naklejanie na ciemne powierzchnie. Daj nam znać przy zamówieniu, a dobierzemy odpowiednią folię naklejek przezroczystych w naszej drukarni naklejek.

Naklejki 3D na folii transparentnej na różnych kolorach podłoża.

Które projekty warto realizować jako przezroczyste naklejki na folii transparentnej?

Przykładowo projekty, które zawierają grafikę zdjęciową mogą być mało czytelne na zróżnicowanych kolorach podłoża. Technika nadruku cyfrowego w przypadku jasnych kolorów projektu też czasem może okazać się zbyt mało wyrazista i efekt może nie być wtedy zadowalający.

Dobre efekty pokrycia jasnym kolorem naklejek przezroczystych możemy uzyskać jeśli skorzystamy z techniki nadruku sitodrukowego.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji, żeby każdy projekt przed taką produkcją dobrze ocenić. Często wykonujemy próby wydruku dla transparentnych naklejek na folii przeźroczystej. Daje to pewność, że konkretny projekt dobrze sprawdzi się dla wielu, często kontrastujących ze sobą kolorów podłoża.

W przypadku naklejek transparentnych polecamy użyć bardzo wyrazistych kolorów w projektach, aby zachować wysoką czytelność dla jak największej grupy kolorów podłoża.

Zapraszamy do kontaktu i eksperymentowania z podłożem, zwłaszcza na naklejki żelowe. Otwiera to nowe możliwości i pozwala wykorzystać nasze oznakowania w ciekawy sposób dla zwiększania widoczności marki.

Przezroczyste naklejki płaskie.

Bardzo często drukujemy też na folii przezroczystej tradycyjne płaskie naklejki. Najczęściej wykorzystujemy do tego druk solwentowy pełnokolorowy. Sprawdza się najlepiej w przypadku wyrazistych kolorów, ale ma też przydatną opcję pokrycia folii kolorem białym.

naklejka na folii przezroczystej w druku solwentowym

Pobierz TEASER produktowy i poznaj też inne oznakowania (PDF) >

Powiązane produkty

    Kolorowe naklejki z własnym nadrukiem arkomp

    Naklejki reklamowe

    Wydrukowane na folii naklejki reklamowe to ekonomiczny sposób, żeby przeprowadzić masową kampanię promującą markę lub produkt. Takie etykiety zapewniają doskonałą widoczność w wielu miejscach jednocześnie.