Naklejki laminowane błyszczące i matowe.

Naklejki laminowane – matowe i błyszczące – to trwałe i korzystne cenowo oznakowania, które znajdą zastosowanie w każdej firmie. Posłużą jako element reklamowy, część strategii promocyjnej, etykieta produktu lub dowolne oznaczenie. Dlaczego warto korzystać z naklejek laminowanych i w jaki sposób można znaleźć dla nich zastosowanie?

Dlaczego warto wykorzystywać pokrywający naklejki laminat?

Decydując się na zakup naklejek chcemy, by otrzymany produkt gwarantował trwałość i niezawodność. Laminowanie naklejek jest sposobem na ich zabezpieczenie. Sprawia, że są bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, mechaniczne uszkodzenia i promieniowanie UV.

wydruk naklejek na maszynie produkcyjnej

Blaknący wraz z upływem czasu druk traci swoje walory estetyczne i przestaje pełnić swoje funkcje. Nie przyciąga uwagi klientów i nie budzi pozytywnych skojarzeń. Dlatego zastosowanie laminatu to prosty sposób, by tego uniknąć. Laminowane naklejki winylowe zachowają perfekcyjny wygląd przez długie lata, przez co stanowią doskonałą inwestycję!

Naklejki laminowane – doskonała reklama firmy

Naklejki laminowane na zamówienie doskonale sprawdzają się jako element strategii marketingowej każdej firmy. By zainteresowanie naszymi produktami wzrastało, klienci muszą wiedzieć o istnieniu na rynku danej marki i kojarzyć ją z wysoką jakością, niezawodnością i usługami, które przynoszą korzyści. Często zdarza się, że choć działalność firmy spełnia nawet najwyższe wymagania, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Laminowane naklejki umieszczane na sprzedawanych produktach to reklama, która może dotrzeć wszędzie. Każdy sprzedany produkt zwiększa rozpoznawalność marki i przyczynia się do jej promowania. Logo firmy, widziane wielokrotnie, zapisuje się trwale w pamięci konsumentów. Wszyscy wiemy, że znacznie chętniej wybieramy to, co jest nam znane.

kolorowe laminowane naklejki samoprzylepne

Jeśli na naklejkach laminowanych umieścimy nasze dane kontaktowe, potencjalny nabywca będzie miał je zawsze pod ręką. Łatwy dostęp do numeru telefonu, strony internetowej lub e-maila często zdecyduje o wyborze właśnie tego, a nie innego dostawcy. A ponieważ naklejki uszlachetniane laminatem cechują się ogromną trwałością – raz oznaczony przedmiot będzie służył jako reklama przez lata. Nawet wtedy, gdy jego specyfika zakłada intensywne użytkowanie i narażenie na uszkodzenia.

Naklejki reklamowe z laminatem możemy wyprodukować w dowolnym rozmiarze, kształcie i kolorze. Oznacza to, że łatwo dopasujemy je do potrzeb Twojej marki. Ciekawa forma, przykuwające uwagę, żywe kolory lub oryginalny projekt graficzny to doskonały sposób na to, by reklama działała jeszcze skuteczniej. Naklejki laminowane świetnie posłużą jako drobny upominek dla klientów. Na przykład można dodawać je do zamówień, lub rozdawać zainteresowanym na różnego rodzaju wydarzeniach. Otrzymanie darmowego prezentu – nawet, gdy jest to naprawdę drobna rzecz – sprawia, że marka zyskuje w oczach klienta. Za pomocą niewielkich naklejek można więc zaskarbić sobie sympatię kupujących. Sprawić, że nasze logo będzie budzić u nich pozytywne skojarzenia.

okrągłe białe naklejki z logo firmy PanFisz

Naklejki laminowane – etykiety serwisowe

Naklejki z laminatem można w praktyczny sposób wykorzystać jako naklejki serwisowe. Mają czytelnie i wyraźne zaznaczać terminy serwisowania urządzeń. Tak, by ich użytkowanie było zawsze bezpieczne i efektywne. 

Naklejki laminowane świetnie sprawdzają się w takiej roli, ponieważ można na nich umieścić wysokiej jakości, wyraźny druk. Jako naklejki serwisowe:

 • Ułatwią zapamiętanie dat prac konserwacyjnych 
 • Usprawnią pracę firm korzystających z różnorodnych urządzeń
 • Są elementem strategii marketingowej: mogą zawierać logo i dane naszej marki
 • Ułatwią naszym klientom optymalizację pracy

Zastosowanie laminatu nie tylko dodaje takim naklejkom estetyki. Również zabezpiecza je przed uszkodzeniami i sprawia, że umieszczone na nich daty zawsze będą czytelne. Dzięki temu ryzyko przeoczenia ważnych dat serwisowania urządzeń znacznie się zmniejsza, a praca staje się bezpieczniejsza.

Naklejki pokryte laminatem jako naklejki ostrzegawcze

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) jest niezbędne w każdym miejscu pracy. Użytkowanie niektórych narzędzi, urządzeń niesie za sobą ryzyko i zagrożenie – takie przedmioty powinny być specjalnie oznaczone. 

W roli takiego oznaczenia doskonale sprawdzają się naklejki laminowane błyszczące. Ich żywe, łatwo zauważalne barwy dodatkowo podkreślone połyskiem zwracają na siebie uwagę i z pewnością sprawią, że zachowanie ostrożności stanie się łatwiejsze. Warto pamiętać o tym, że niektóre produkty muszą być w odpowiedni sposób oznakowane, by mogły trafić do sprzedaży. Bez takiego oznakowania korzystanie z nich może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. 
Naklejki ostrzegawcze muszą być trwałe, łatwo zauważalne i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, zdzieranie i blaknięcie. Tego typu naklejki laminowane zauważymy na przykład na maszynach przemysłowych, rolniczych i elektrycznych. Często są również obecne na oznaczeniach opakowań. Tam wskazują w jaki sposób obchodzić się z delikatną przesyłką, czego nie należy robić z pudełkiem lub jak prawidłowo je podnieść.

Laminowane naklejki jako etykiety produktów

Naklejki laminowane matowe i błyszczące mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako etykiety różnorodnych produktów, a także jako naklejki na ich opakowania. 

Dzięki temu, że tworzenie naklejek laminowanych umożliwia otrzymanie bardzo różnorodnych rezultatów, nadają się one do oznaczania produktów każdego typu. Doskonale wpiszą się w estetykę zarówno produktów ekskluzywnych, najwyższej jakości, jak i niewielkich drobiazgów codziennego użytku. W zależności od naszych założeń – mogą przyciągać uwagę paletą żywych barw, lub też pozostawać subtelne i nienachalne. 

czarne matowe etykiety w kształcie elipsy z logo

Dodatkowe naklejki z logo na opakowaniach produktów to kolejny sposób na zwiększenie świadomość istnienia naszej marki. Takie opakowanie wygląda znacznie korzystniej – staje się o wiele mniej anonimowe, a bardziej spersonalizowane. Umieszczając naklejki z logo na opakowaniach wysyłanych produktów, działamy na korzyść zwiększenia przyszłej sprzedaży i rozpoznawalności. Na pudełko z produktem można również nakleić wydruk informacji praktycznych: środków bezpieczeństwa, sposobów użytkowania, składu lub metod produkcji.

Naklejki laminowane są tanim i skutecznym sposobem na zwiększenie rozpoznawalności naszej marki, ciekawe oznaczenie produktów lub przekazanie istotnych informacji użytkownikom urządzeń i maszyn. Warto zadbać, by były dopasowane zarówno do wyglądu produktu, jak i do swojej funkcji. Dzięki temu, że takie naklejki można produkować w dowolnych kształtach, kolorach i wymiarach – znajdą zastosowanie w każdej firmie – niezależnie od branży.

Pobierz TEASER produktowy i poznaj też inne oznakowania (PDF) >

Powiązane produkty

  Kolorowe naklejki z własnym nadrukiem arkomp

  Naklejki reklamowe

  Wydrukowane na folii naklejki reklamowe to ekonomiczny sposób, żeby przeprowadzić masową kampanię promującą markę lub produkt. Takie etykiety zapewniają doskonałą widoczność w wielu miejscach jednocześnie.

  żółte okrągłe naklejki serwisowe

  Naklejki serwisowe

  Dla produktów, które wymagają regularnej opieki serwisowej szczególne zastosowanie znajdują naklejki serwisowe. Będą ewidencjonować aktualny status serwisu i wskazywać na kolejne terminy obsługi.

  żółte naklejki ze znakami ostrzegawczymi bhp

  Naklejki ostrzegawcze

  Naklejki ostrzegawcze to produkty o szczególnym znaczeniu dla naszych klientów. Są niezbędne do wprowadzenie produktów na rynek i ich późniejszego bezpiecznego użytkowania. Naklejki pomagają przestrzegać zasad BHP.