Naklejki inspekcyjne i inwentaryzacyjne – co je wyróżnia?

Jednym ze szczególnych rodzajów wykorzystywanych przez firmy naklejek są naklejki inspekcyjne i inwentaryzacyjne. Znacząco pomagają one w znakowaniu środków trwałych i ustalaniu ostatniego terminu prac serwisowych. Czym charakteryzują się te dwa typy nalepek i w jakim celu są stosowane?

naklejki inspekcyjne i inwentaryzacyjne

Naklejki inwentaryzacyjne – co je wyróżnia?

Naklejki inwentaryzacyjne, nazywane również naklejkami inwentarzowymi, służą do oznaczania środków trwałych w trakcie inwentaryzacji mienia.

To wyjątkowo wygodna i prosta metoda – aby przykleić na dany towar samoprzylepną naklejkę i odpowiednio go opisać, wystarczy zaledwie kilka sekund. Pracownicy umieszczają je na dziesiątkach produktów – od drukarek i urządzeń biurowych, przez meble, aż po sprzęty AGD i RTV.

Naklejki inwentarzowe są odporne zarówno na trudne warunki atmosferyczne, jak i na środki chemiczne, oleje czy wodę. Co więcej, bardzo dobrze przylegają one do różnego rodzaju powierzchni.

Etykiety inwentaryzacyjne na rolce nadają się do użytku z niemal każdą drukarką kodów kreskowych. Kontrastujące połączenie bieli i czerni zapewnia łatwy odczyt oraz samo odszukanie towaru, na który są naklejone.

Naklejki inspekcyjne – wygodne kontrolowanie przeglądów

Naklejki inspekcyjne – inaczej naklejki serwisowe – przeznaczone są do oznaczania terminów kontroli oraz przeglądów. Umieszcza się je m.in. na maszynach przemysłowych, gaśnicach czy kasach fiskalnych. Często służą jednocześnie jako plomby gwarancyjne.

Umożliwiają one łatwe monitorowanie dat kolejnych inspekcji czy okresowych remontów i ułatwiają zarządzanie firmowymi zasobami. Tego rodzaju nalepki występują zazwyczaj w postaci samoprzylepnych kółek z datami, ułatwiających zaznaczanie konkretnych terminów.

Wyróżnia je wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, oleje, chemię czy promieniowanie UV. Podobnie jak naklejki inwentaryzacyjne, doskonale przylegają one do powierzchni, na których je umieszczono, a po usunięciu nie pozostawiają śladów z kleju.

Naklejki inwentarzowe i inspekcyjne w POLINAL®

W POLINAL® wykonujemy naklejki inspekcyjne i inwentaryzacyjne na zamówienie. Umożliwiają one wygodne śledzenie okresów między przeglądami urządzeń i maszyn oraz łatwe znakowanie środków trwałych.

Naklejki drukujemy w technologii sitodruku bądź używamy druku cyfrowego etykiet na rolce i realizujemy nakłady w różnych ilościach. Chcąc zapewnić jak najlepszą jakość i czytelność naklejek, nie stosujemy papierów samoprzylepnych, lecz materiały samoprzylepne o większej trwałości.

Najczęściej jest to samoprzylepna folia z matowym podłożem, ułatwiającym opisywanie i zakreślanie dat markerem. Oprócz uniwersalnych naklejek inspekcyjnych i inwentarzowych produkujemy również nalepki opatrzone logotypem firmy serwisującej.

Na naszej stronie internetowej dostępny jest formularz wyceny. Jeśli poszukujesz producenta naklejek inwentarzowych i inspekcyjnych do swojej firmy, zapraszamy do współpracy – dostarczymy je bezpośrednio do siedziby Twojej firmy.

Pobierz TEASER produktowy i poznaj też inne oznakowania (PDF) >

Powiązane produkty

  przykład etykiet samoprzylepnych na rolce

  Etykiety samoprzylepne na rolce

  Zamów własne firmowe etykiety samoprzylepne. Są nawinięte na rolce i można z nich łatwo korzystać. To ekonomiczny sposób masowego znakowania. Naklejaj je ręcznie lub automatycznie.

  żółte okrągłe naklejki serwisowe

  Naklejki serwisowe

  Dla produktów, które wymagają regularnej opieki serwisowej szczególne zastosowanie znajdują naklejki serwisowe. Będą ewidencjonować aktualny status serwisu i wskazywać na kolejne terminy obsługi.

  Plomba gwarancyjna foliowa

  Plomby gwarancyjne

  Plomby gwarancyjne to jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia produktów przed niefachowym serwisem. Aby skutecznie zabezpieczyć produkt przed próbami napraw poza autoryzowaną siecią serwisową.