Naklejki dwustronne – więcej przestrzeni reklamowej

Naklejki dwustronne to doskonały sposób na przekazanie informacji klientom sklepów, punktów usługowych czy restauracji. Zapewniają one jeszcze więcej miejsca na reklamę i dają właścicielom znacznie szersze możliwości niż naklejki tradycyjne. Co wyróżnia tego rodzaju nalepki i jakie są ich największe zalety?

naklejki dwustronne na szybę

Naklejki dwustronne – czym różnią się od tych klasycznych?

Podstawową różnicą między naklejkami dwustronnymi a tradycyjnymi nalepkami jest fakt, że w przypadku pierwszych z nich druk widoczny jest także po stronie z klejem. Są one przeznaczone głównie do montażu na szybach, a dzięki specjalnemu drukowi nie prześwitują i zapewniają dobrą czytelność z każdej strony.

W przypadku tradycyjnych nalepek na szyby odbiorcy widzą mniejszą ilość informacji – zadrukowana jest jedynie jedna strona nalepki. Możliwość umieszczenia tekstu i grafiki z dwóch stron zapewnia z kolei dwa razy większą powierzchnię reklamową. W przypadku naklejek dwustronnych istnieje również możliwość zadrukowania naklejki wyłącznie od strony z klejem – wówczas przykleja się ją grafiką do szyby.

Naklejki z grafiką od strony kleju – zastosowanie

Naklejki dwustronne wykorzystywane są w wielu różnych branżach i miejscach usługowych. Właściciele sklepów, aptek, punktów handlowych czy lokali gastronomicznych umieszczają je na witrynach wystawowych oraz drzwiach wejściowych.

Nalepki z grafiką od strony kleju pojawiają się również często na szybach samochodów, np. taxi czy pojazdów służbowych. Pełnią one wówczas funkcję zarówno informacyjną – np. z numerem kontaktowym – jak i reklamową.

Dzięki warstwie blokującej światło mogą być one montowane w miejscach o dużym nasłonecznieniu lub oświetleniu, np. na podświetlanych witrynach w galeriach handlowych.

Nalepki dwustronne – zalety

Jedną z głównych zalet dwustronnych nalepek jest ich szerokie zastosowanie. Sprawdzają się one idealnie m.in. jako znaki i naklejki ostrzegawcze i informacyjne na szybach oraz witrynach. Dzięki temu, że naklejki z grafiką od strony kleju umożliwiają montaż od wewnątrz i na zewnątrz szyby, są dobrze widoczne dla odbiorców stojących zarówno po jednej, jak i po jej drugiej stronie.

Co więcej, zadrukowanie z obu stron pozwala na przekazywanie dwóch różnych informacji na tej samej nalepce – popularne rozwiązanie stanowi m.in. znak na drzwi „Pchać”/„ Ciągnąć”. To oryginalny sposób na reklamę marki lub produktu – odmienne oznakowanie z dwóch stron może przynosić znacznie lepsze rezultaty niż klasyczna naklejka czy plakat.

Atutem naklejek dwustronnych jest również łatwość ich aplikacji – zajmuje ona zaledwie kilka sekund. Naklejki dwustronne są ponadto wyjątkowo odporne na rozmaite warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dzięki temu mogą być one przyklejane również po zewnętrznej stronie szyby. Jeśli dodatkowo zostaną pokryte laminatem, ich trwałość jest jeszcze większa.

Jeśli poszukujesz skutecznej formy reklamy lub sposobu na komunikację z klientem, lecz nie chcesz naklejać różnych nadruków po dwóch stronach szyby, naklejki dwustronne okażą się idealnym wyborem.

Pobierz TEASER produktowy i poznaj też inne oznakowania (PDF) >

Powiązane produkty

  Kolorowe naklejki z własnym nadrukiem arkomp

  Naklejki reklamowe

  Wydrukowane na folii naklejki reklamowe to ekonomiczny sposób, żeby przeprowadzić masową kampanię promującą markę lub produkt. Takie etykiety zapewniają doskonałą widoczność w wielu miejscach jednocześnie.

  żółte naklejki ze znakami ostrzegawczymi bhp

  Naklejki ostrzegawcze

  Naklejki ostrzegawcze to produkty o szczególnym znaczeniu dla naszych klientów. Są niezbędne do wprowadzenie produktów na rynek i ich późniejszego bezpiecznego użytkowania. Naklejki pomagają przestrzegać zasad BHP.