Usprawnianie działania firmy etykietami

Etykiety samoprzylepne nie tylko gwarantują promocję firmy, ale również pomagają usprawnić jej codzienne działania. W jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie firmy oraz jej zyski?

etykieta samoprzylepna na papierowym opakowaniu

Etykiety samoprzylepne – doskonały środek promocji

Etykiety samoprzylepne to bardzo dobra reklama dowolnego produktu oraz całej marki. Działy marketingu firm wykorzystują je w okazjonalnych akcjach, często w bardzo dużych nakładach. Ponadto, są one doskonałym nośnikiem informacji na temat produktu i jego użytkowania – wszystko zależy od tego, co firma zdecyduje się na nich umieścić.

Wszechstronność etykiet, a usprawanianie działania firmy

Dużą zaletą etykiet samoprzylepnych jest możliwość wykorzystania ich na towarach o różnej powierzchni. To zasługa zastosowania różnych rodzajów kleju. Naklejka przyklei się z powodzeniem zarówno do powierzchni plastikowej, jak również do stali czy szkła.

Ponadto, dobre drukarnie dopasowują kształt oraz rozmiar etykiety do kształtu opakowania bądź samego produktu. Dzięki temu firma może stosować je nawet po zmianie opakowań, co znacząco usprawnia codzienne funkcjonowanie firmy.

Wytrzymałość naklejek

Etykiety samoprzylepne stanowią niezwykle wytrzymałe rozwiązanie. Dzięki temu firma nie musi regularnie zamawiać nowych naklejek z powodu ich uszkodzenia.

Etykietki drukowane na wysokiej jakości materiałach są odporne na trudne warunki atmosferyczne oraz działanie czynników mechanicznych, wody czy różnego rodzaju olejów. Z tego właśnie powodu wykorzystuje je większość firm – naklejki pozostają na produktach na długo i wytrzymują nawet trudne warunki przechowywania i transportu.

Zwiększenie widoczności firmy za sprawą etykiet samoprzylepnych

Umieszczanie etykiet samoprzylepnych w odpowiednich miejscach gwarantuje firmie rozpoznawalność i usprawnia jej działanie. Budowanie świadomości marki przy użyciu tego rodzaju akcesoriów wpływa również na zwiększenie sprzedaży. Korzystając z tego rodzaju naklejek, firma może zrezygnować z nadmiaru dodatkowych środków promocji. Widoczne w wielu różnych miejscach etykiety zapewniają przedsiębiorstwu masowy zasięg.

Więcej czasu i… pieniędzy

Stosowanie etykiet samoprzylepnych na rolce, np. podczas znakowania towarów, jest wyjątkowo proste i szybkie. Ich ręczne aplikowanie zajmuje zaledwie kilka sekund, a przy wykorzystaniu specjalnych maszyn – jeszcze krócej. Usprawnianie działania firmy etykietami pozwala zaoszczędzić cenny czas i przeznaczyć go na inne ważne firmowe działania. Z większą ilością czasu wiążą się również większe zyski. Samodzielne znakowanie towarów przez pracowników przedsiębiorstwa samo w sobie pozwala znacząco zmniejszyć koszty.

Projektowanie etykiet samoprzylepnych

W POLINAL® projektujemy i drukujemy etykiety na zamówienie, łatwe do wdrożenia w firmie. Efektywnie wspierają one cele biznesowe marek o różnej tematyce. Folie do naklejek dopasowujemy do potrzeb poszczególnych zamówień – tak, aby nie tylko były one trwałe, ale również dobrze prezentowały się wizualnie.

Jeśli zastanawiasz się, jak drukować etykiety samoprzylepne, skontaktuj się z naszymi specjalistami chętnie wykonamy je dla Ciebie w naszej drukarni!