Rodzaje emblematów metalowych – jakie wybrać?

Luksus, prestiż i trwałość – właśnie z tym kojarzą się emblematy metalowe z logo firmy. Dlaczego warto w nie zainwestować i na jaki rodzaj emblematów postawić?

emblematy metalowe chromowane

Czym są emblematy metalowe i jak można je wykorzystać?

Emblematy metalowe to znaczki z logo marki wykonywane z metalowych materiałów i poddane procesom obróbki. To całkowicie samoprzylepne produkty, niezwykle przyczepne i łatwe do naklejania na różnego rodzaju produktach.

Jednym z tworzyw, z których produkujemy je na zamówienie, jest chrom. Wyróżnia go przede wszystkim wyjątkowa trwałość, wpływająca jednocześnie na długą żywotność emblematów. Są one ponadto odporne na działanie środków chemicznych.

Chrom gwarantuje lustrzany efekt, dzięki któremu prezentują się one nowocześnie i elegancko. Tworząc metalowe blaszki z logo firmy – zwłaszcza te na droższe, bardziej prestiżowe produkty – wykorzystujemy również aluminium. To materiał odporny na matowienie, wyjątkowo lekki i podatny na obróbki mechaniczne. Niska waga nie powoduje jednak spadku trwałości tworzywa – aluminium jest wytrzymałe i solidne.

Metalowe logo w postaci emblematów wyróżnia nie tylko jakość produkcji, ale i ich walory estetyczne. Dzięki wykonaniu z materiałów takich jak chrom czy aluminium, sprawiają one poczucie prestiżu, zwiększają wartość produktu, na którym są umieszczone i wpływają na postrzeganie samej marki.

W zależności od rodzaju, emblematy metalowe występują w kilku wersjach kolorystycznych. To m.in. kolor czarny, miedziany, transparentny, srebrny i złoty – błyszczący lub matowy. Szczególną uwagę przykuwają te w błyszczącym chromie.

Rodzaje emblematów metalowych w ofercie

W ofercie POLINAL® znajdują się emblematy metalowe w kilku różnych wariantach:

  • emblematy chromowane CLASSIC – samoprzylepne blaszki zabezpieczone folią, łączące w sobie chrom i nikiel. Pomagają one marce wyróżnić się na tle konkurencji i gwarantują produktom ponadczasowy branding. Tego typu emblematy możemy zauważyć m.in. na urządzeniach elektronicznych, np. marki Dell;
  • naklejki chromowane PLATE – emblematy o wyjątkowo eleganckim designie, pozwalające na oryginalne wyeksponowanie logo. Ponadczasowy wygląd, niezwykła przyczepność oraz trwałość metalu sprawiają, że są one wizytówką firmy przez wiele lat. Na emblematy chromowane PLATE postawił m.in. producent kominków Hitze czy marka Makroterm – lider na rynku rozwiązań grzewczych dla domu i przemysłu;
  • emblematy aluminiowe ALU – tabliczki metalowe z logo firmy występujące w dwóch wersjach – odlewanej i tłoczonej. Mogą być one dodatkowo malowane w wielu technikach w skali PANTONE i prezentują się niezwykle ekskluzywnie. Nie bez powodu emblematy aluminiowe stanowią najbardziej luksusowy typ oznakowań produktów. Jedną z firm wykorzystujących tego rodzaju blaszki jest producent bram i krat – Polfendo.

Zamawianie emblematów metalowych – jak przebiega proces?

Chcąc zamówić emblematy metalowe w POLINAL®, wystarczy wykonać kilka prostych kroków.

Pierwszym z nich jest złożenie zapytania – w tym celu na adres mailowy biuro@polinal.pl należy wysłać wiadomość z logo wektorowym.

Następnie, po zapoznaniu się z zapytaniem, wspólnie tworzymy projekt emblematu.

Kolejne etapy to produkcja oraz dostawa gotowych emblematów pod wskazany adres – to wszystko!

Przed podjęciem decyzji mogą Państwo zamówić także pakiet bezpłatnych próbek. Minimalne zamówienie na metalowe blaszki z logo firmy to 250 sztuk. Dzięki temu każda firma może wdrożyć ten prestiżowy rodzaj oznakowania produktów. Zapraszamy do kontaktu mailowego!

Przykłady wdrożeń według branż