Naklejki offset – czyli jak drukować duże nakłady

Naklejki offsetowe to idealny wybór w przypadku druku o dużym nakładzie. Nie tylko pozwalają one zaoszczędzić pieniądze, ale również wyróżniają się jakością i intensywną kolorystyką. Co cechuje offset oraz produkowane w tej technologii naklejki?

naklejki drukowane w technologii offset maszyna

Czym jest druk offsetowy?

Druk offsetowy, potocznie nazywamy offsetem, to jedna z najpopularniejszych technik druku płaskiego. W tym przypadku nadruk powstaje w wyniku przeniesienia obrazu na podłoże z formy drukarskiej. W tym celu wykorzystuje się cylinder pokryty tzw. obciągiem.

Offset stosowany jest w przypadku dużych nakładów – np. tysiąca sztuk naklejek z logotypem firmy. Bardzo często wykorzystuje się go również do druku dużej ilości ulotek reklamowych czy opakowań produktów. Druk offsetowy możliwy jest bowiem nie tylko na foliach, ale i na kartonie, tekturze czy płytach PCV.

Technologię tę wyróżnia m.in. większa precyzje druku niż w przypadku druku cyfrowego, a projekty wykonywane są w skali CMYK z opcją PANTONE. Stanowi ona także znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie – a w przypadku większych nakładów ma to bardzo duże znaczenie. 

Druk offsetowy – zalety

Z drukiem offsetowym związanych jest wiele zalet. Przede wszystkim, wykorzystuje on intensywne kolory i doskonale odzwierciedla nawet najdrobniejsze szczegóły obrazu. To jeden z powodów, dla których druk ten stanowi dobry wybór w przypadku dużych formatów – np. plakatów reklamowych czy dużych naklejek.

Okaże się on idealnym rozwiązaniem także w przypadku nalepek na towary premium. Naklejki drukowane przy użyciu tej technologii wyróżnia wysoka jakość – nawet w przypadku małych elementów graficznych. Wykorzystywany w tym druku lakier UV chroni delikatny wydruk położony na samoprzylepnej folii.

Co więcej, folię stosowaną do druku naklejek offsetowych, można także dodatkowo zabezpieczyć laminatem. To gwarancja jeszcze większej trwałości i dłuższej żywotności wydruków. Produkcja naklejek offsetowych przebiega sprawnie i szybko – z rozwiązaniem tym wiąże się więc oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu.

Kiedy postawić na naklejki offsetowe?

Druk cyfrowy umożliwia druk niewielkich i średnich nakładów. Jeśli jednak zależy nam na większej ilości materiałów – w tym przypadku naklejek – offset to zdecydowanie lepszy wybór.

Sprawdzi się on m.in. w przypadku nalepek z logotypem firmy czy tych służących promocji przedsiębiorstwa. Naklejki offset umożliwiają reklamę na szeroką skalę – tysiące sztuk nalepek może posłużyć m.in. jako materiał promocyjny podczas eventów branżowych.

Dołączone do zamówienia mogą być one również skuteczną zachętą do ponownego skorzystania z usług tej samej firmy.

W POLINAL® również wykonujemy naklejki offsetowe dla firm w większych nakładach. Jeżeli potrzebujesz tego rodzaju reklamy – niezależnie od ilości – zapraszamy do kontaktu! Nasze nalepki cechuje wyjątkowa precyzja wykonania, kolorystyka oraz trwałość.