Ile kosztuje wydrukowanie etykiety?

Ostateczny koszt wydruku etykiety produktowej zależy od wielu różnych czynników – m.in. ilości sztuk, użytego materiału czy wykorzystanej technologii. W jaki sposób wyceniamy naklejki w POLINAL® i co bierzemy pod uwagę, określając cenę ich wydruku?

drukowanie etykiet taśma produkcyjna

Od czego zależy koszt druku etykiet?

Samoprzylepne etykiety to doskonała forma brandingu – oznakowania produktu i wizerunku marki. Przyklejane w widocznych miejscach w przestrzeni publicznej lub na paczkach z towarem sprawiają, że dana marka od razu zapisuje się w pamięci konsumenta. Dlatego warto zainwestować w tego rodzaju reklamę. Niewielkie nalepki potrafią przyciągnąć do firmy wielu nowych klientów i zachęcić do ponownego skorzystania z usług.

Koszt wydruku etykiet zależy od kilku konkretnych czynników. Jednym z nich jest nakład produkcyjny – niekiedy obejmuje on zaledwie kilkadziesiąt sztuk, z kolei czasem potrzebnych jest ich kilkaset, a nawet kilka tysięcy. Im większa ilość etykiet znajduje się w zamówieniu, tym korzystniejsza jest ostateczna cena takiej realizacji.

Koszt druku etykiet zależy również od wykorzystanych materiałów czy samej technologii druku. Skomplikowane formy naklejek również bywają nieco droższe niż klasyczne etykiety w kształcie koła, kwadratu przy prostokąta. W przypadku, gdy na naklejkach został zastosowany laminat zabezpieczający, koszt ich wydruku także może być nieco wyższy – są one jednak wówczas zdecydowanie lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Bardzo ważny dla wyceny etykiet są też jej wymiary. Im etykieta jest większa, tym cena za sztukę będzie również większa. Dlatego czasem warto optymalizować wymiary, żeby ograniczyć koszty.

Etykiety produktowe produkcji POLINAL®

W POLINAL® zajmujemy się wydrukiem etykiet produktowych dla firm z wielu różnych branż. Tworzymy naklejki na zamówienie i zapewniamy kompleksowe doradztwo na każdym etapie ich produkcji. Opieramy się na gotowych projektach Klientów lub przygotowujemy je wspólnie – tak, aby ostateczny produkt spełniał wszelkie ich oczekiwania.

Oferta przygotowywana jest w oparciu o rzeczywiste potrzeby danej firmy. Jedno jest pewne – cena realizacji zawsze idzie w parze z wysoką jakością oraz trwałością etykiet!

Etykiety POLINAL® – koszt wydruku

Każdy projekt etykiet różni się od poprzedniego – to właśnie od konkretnego kształtu, materiałów czy nakładu zależy ostateczny koszt ich wydruku. Polecamy sprawdzić koszty produkcji etykiet samoprzylepnych na rolce.

Ile kosztuje wydrukowanie etykiety? W POLINAL® nie posiadamy jednego cennika ani kalkulatora, którym sugerowalibyśmy się podczas wyceny. Za każdym razem indywidualnie wyceniamy zamówienie. Bierzemy pod uwagę szczegóły projektu czy wymaganą ilość etykiet. Wówczas cena za całość zamówienia dokładnie odzwierciedla projekt. Klient ma pewność, że płaci tylko dokładnie za to, co zamówił. Jeśli szukasz firmy, która zajmie się produkcją estetycznych, wytrzymałych etykiet dla Twojej marki, zapraszamy do kontaktu!

Jeśli chcesz zapytać o ceny, wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres doradcy: biuro@polinal.pl. W mailu powinno znaleźć się kilka kluczowych informacji, dotyczących m.in. wymiarów etykiet, grafiki czy nakładu. Polecamy też korzystanie z formularza szybkiej wyceny w kontakcie z doradcą.