Druk rolowy etykiet

Etykiety drukowane na rolce to doskonały wybór w przypadku dużej ilości produktów do oznakowania. Łatwość i szybkość aplikacji, gotowość do użycia oraz wysoka trwałość to tylko kilka spośród wielu ich zalet. Zobacz, co wyróżnia druk rolowy etykiet!

druk rolowy etykiet

Etykiety samoprzylepne na rolce – idealne dla firm

Etykiety samoprzylepne na rolce to nic innego, jak materiał z klejem zadrukowany techniką cyfrową lub fleksograficzną. Jest on nacięty do konkretnego kształtu i nawinięty na tzw. glizie, czyli tubie z bardzo sztywnego kartonu.

Etykiety na roli to wyjątkowo korzystne rozwiązanie dla firm – niezależnie od branży. Nalepki przyklejane do dużej liczby paczek kończą się w trybie ekspresowym – to właśnie dlatego warto postawić na druk rolowy. Tego rodzaju naklejki mogą być odklejane ręcznie lub przy użyciu etykieciarki. Co ważne, są one gotowe do użycia – posiadają bowiem swoją warstwę kleju.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów etykiet na rolce – transparentne, metalizowane, hologramowe, czy fluorescencyjne. Ponadto są one dostępne również w formie naklejek termotransferowych, z drukiem wypukłym i jako naklejki adhezyjne.

Etykiety na rolce – kluczowe zalety

Cyfrowy druk rolowy naklejek samoprzylepnych dla firm wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim, klient nie musi płacić za wykrojnik ani przygotowalnię. Naklejki są łatwo dostępne także w niskich i średnich nakładach.

To wyjątkowo ekonomiczna metoda znakowania produktów. Dużym atutem etykiet samoprzylepnych na rolce jest również ich wytrzymałość oraz łatwość aplikacji. Oznaczanie towarów przy ich użyciu jest wyjątkowo szybkie i wygodne – nawet jeżeli etykietowania wymaga hurtowa ilość produktów. Co więcej, etykiety są odporne na wiele czynników, co wpływa na ich żywotność.

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne mają bardzo szerokie zastosowanie. Rozmaite marki wykorzystują je zarówno do znakowania opakowań produktów – np. butelek lub słoików produktów spożywczych – jak i do oznaczania produktów elektronicznych i technicznych.

Etykiety stosuje się ponadto jako oznakowania logistyczne, inspekcyjne i naklejki ostrzegawcze. To bardzo dobry nośnik informacji na temat produktu, jego użytkowania, składu itp. – w końcu wyłącznie od danej marki zależy, jaka treść tekstowa lub graficzna będzie na nich widniała. Samoprzylepne etykiety stanowią również doskonałe narzędzie marketingowe.

Skutecznie przykuwają one uwagę odbiorców i pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. To idealna reklama zarówno konkretnego produktu, jak i całej marki. Firmy z wielu branż wykorzystują je w dużych nakładach, rozdając je klientom podczas eventów lub umieszczając w paczkach z zamówieniami. Charakterystyczne nalepki ułatwiają też często odnajdywanie produktów wśród propozycji różnych marek.

Druk rolowy etykiet w POLINAL®

W POLINAL® oferujemy druk etykiet na rolce na papierze samoprzylepnym lub na folii samoprzylepnej. Zarówno matowe, jak i te z połyskiem. Pierwszy z materiałów nadaje się doskonale do znakowania kartonów, słoików czy butelek, które nie mają kontaktu z wodą. Naklejki na folii są z kolei odporne na wodę i wiele innych ciekłych substancji.

Największą trwałością na trudne warunki cechuje się folia PET, z kolei folia PP zabezpiecza etykiety przed zalaniem i uszkodzeniem. W druku cyfrowym stosujemy precyzyjną maszynę UV i oferujemy dodatkowe formy zabezpieczenia etykiet, np. laminowanie lub lakierowanie.

Minimalny nakład wynosi 500 sztuk – im jest ich więcej w zamówieniu, tym atrakcyjniejszy jest koszt wydruku.

Personalizujemy projekty według potrzeb każdego Klienta i drukujemy zmienne dane – np. kody kreskowe czy kody QR. Nasze etykiety na rolce dostępne są w kilku kształtach – okrągłym, owalnym, prostokątnym, kwadratowym lub indywidualnym. Możemy stworzyć dla Ciebie jedyne w swoim rodzaju etykiety, które same pracują na zwiększenie sprzedaży i rozwój Twojej marki.

Zobacz produkt

przykład etykiet samoprzylepnych na rolce

Etykiety samoprzylepne na rolce

Zamów własne firmowe etykiety samoprzylepne. Są nawinięte na rolce i można z nich łatwo korzystać. To ekonomiczny sposób masowego znakowania. Naklejaj je ręcznie lub automatycznie.